ActivăSRL

KOCUS-LEMN-JANO S.R.L.

Sat Lunca de Jos Com. Lunca de Jos, Jud. Harghita, 537145

CAEN 1610: Tăierea și rindeluirea lemnului

CUI
16605432
Reg. Com.
J19/684/2004
Înființată
15 iulie 2004
Vechime
22 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2014
9 mii lei
Profit net 2014
-12 mii lei
Angajați 2014
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 15.07.2004

Rezumat

Pe scurt

KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. (CUI 16605432) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Lunca de Jos, județul Harghita, înființată în 2004. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

În 2014 a raportat o cifră de afaceri de 8.979 lei (-92% față de 2013) și o pierdere netă de 12.468 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16605432
Nr. Reg. Com.
J19/684/2004
EUID
ROONRC.J19/684/2004
Cod CAEN principal
1610 - Tăierea și rindeluirea lemnului
Data înființării
15 iulie 2004
Vechime
22 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Lunca de Jos Com. Lunca de Jos, Jud. Harghita, 537145

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • J••• PE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

-92,0% față de 2013

8.979 RON

2013: 112.904 RON

0100k200k300k2008200920102011201220132014Anul 2008: 250.718 RONAnul 2009: 247.442 RONAnul 2010: 195.104 RONAnul 2011: 108.904 RONAnul 2012: 77.694 RONAnul 2013: 112.904 RONAnul 2014: 8.979 RON

Profit net 2014

-232,5% față de 2013

-12.468 RON

2013: 9.411 RON

-20k020k40k60k2008200920102011201220132014Anul 2008: 50.953 RONAnul 2009: 50.106 RONAnul 2010: 33.091 RONAnul 2011: 9.412 RONAnul 2012: -2.201 RONAnul 2013: 9.411 RONAnul 2014: -12.468 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    9 mii lei
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2012

    Cifra de afaceri
    78 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    2
  • 2011

    Cifra de afaceri
    109 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    2
  • 2010

    Cifra de afaceri
    195 mii lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    2
  • 2009

    Cifra de afaceri
    247 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    2
  • 2008

    Cifra de afaceri
    251 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăSlab
-139%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Firma a pierdut 138,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
6,84Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,84 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
14%Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

14% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. 2025

    Stare nouă la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  3. Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  4. 2017

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  5. 2016

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  6. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2004 - 2008)
  1. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2004

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/684/2004, sub denumirea KOCUS-LEMN-JANO SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre KOCUS-LEMN-JANO S.R.L.

Este KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. activă?

Da. KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a KOCUS-LEMN-JANO S.R.L.?

Cifra de afaceri a KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. în 2014 a fost de 8.979 lei, în scădere cu 92% față de 2013.

Ce profit a avut KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. în 2014?

În 2014, KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 12.468 lei.

Ce activitate are KOCUS-LEMN-JANO S.R.L.?

Activitatea principală a KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

Unde are sediul KOCUS-LEMN-JANO S.R.L.?

KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. are sediul social la adresa Sat Lunca de Jos Com. Lunca de Jos, Jud. Harghita, 537145.

KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. KOCUS-LEMN-JANO S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre KOCUS-LEMN-JANO S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].