Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
KAMA BUILD SRL (CUI 36184974) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2016. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,99 mil. lei (+28% față de 2024) și un profit net de 30.149 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 446.579 lei |
| 2017 | 931.908 lei |
| 2018 | 412.651 lei |
| 2019 | 2.157.411 lei |
| 2020 | 1.492.324 lei |
| 2021 | 2.929.840 lei |
| 2022 | 4.010.241 lei |
| 2023 | 2.450.886 lei |
| 2024 | 1.552.795 lei |
| 2025 | 1.993.871 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.993.871 | 1.552.795 | 2.450.886 | 4.010.241 | 2.929.840 | 1.492.324 | 2.157.411 | 412.651 | 931.908 | 446.579 |
| Profit net | 30.149 | 37.936 | 34.828 | 1.450.786 | 1.248.261 | 420.818 | 783.109 | -196.358 | 19.171 | 183.670 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 4 | 3 | 2 | 2 | 3 | 8 | 15 | 9 |
| Active imobilizate | 1.881.431 | 1.859.989 | 2.361.843 | 1.687.787 | 281.460 | 29.279 | 46.993 | 145.932 | 306.130 | 24.445 |
| Active circulante | 2.282.593 | 2.759.132 | 2.975.668 | 3.390.082 | 2.714.421 | 1.327.444 | 930.139 | 40.642 | 161.371 | 205.854 |
| Stocuri | 889.103 | 1.336.958 | 1.599.846 | 1.902.564 | 1.609.787 | 886.692 | 241.862 | 0 | 0 | 1.375 |
| Creanțe | 859.939 | 912.502 | 598.836 | 1.026.956 | 644.278 | 180.444 | 328.657 | 28.529 | 136.951 | 100.454 |
| Datorii | 1.495.300 | 1.567.877 | 1.784.855 | 1.378.738 | 537.010 | 146.113 | 187.340 | 179.891 | 264.460 | 46.429 |
| Capitaluri proprii | 2.856.949 | 3.251.244 | 3.592.656 | 3.699.131 | 2.458.871 | 1.210.610 | 789.792 | 6.683 | 203.041 | 183.870 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,53 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
34% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. KAMA BUILD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a KAMA BUILD SRL în 2025 a fost de 1.993.871 lei (1,99 mil. lei), în creștere cu 28% față de 2024.
În 2025, KAMA BUILD SRL a înregistrat un profit net de 30.149 lei.
Activitatea principală a KAMA BUILD SRL este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
KAMA BUILD SRL are sediul social la adresa Trei Fântâni Nr. 46G, nr. 46H și nr. 46K, Municipiul Iași, Jud. Iași, 700280.
Da. KAMA BUILD SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. KAMA BUILD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].