KABUTO SRL Funcțiune SRL

Înființată 07.09.2012
POPA TATU Nr. 1-3, Et. PARTER, Ap. 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 6310, Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Prezentare

Pe scurt

KABUTO SRL (CUI 30640540) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2012. Activitatea principală este Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6310).

În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 936.166 lei (-1% față de 2017) și un profit net de 590.029 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2018
936,2 miilei
−1,0%, față de 2017
Profit net 2018
590 miilei
+79,8%, față de 2017
Angajați 2018
2
−50,0%, față de 2017
Marjă netă
63%
Capital social
2.010lei
Vechime
14ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2012-2018
Cifra de afaceri
AnValoare
201245.804 lei
2013280.830 lei
2014337.639 lei
2015383.008 lei
20161.456.505 lei
2017945.434 lei
2018936.166 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2018201720162015201420132012
Cifra de afaceri936.166945.4341.456.505383.008337.639280.83045.804
Profit net590.029328.203866.376741.779121.82725.506
Număr mediu de angajați247-621
Active imobilizate40013.14768.8473.2364.2444.8963.212
Active circulante804.666612.0411.407.440675.28968.103156.45346.094
Stocuri-------
Creanțe135.778177.056341.960189.34940.51848.95627.459
Datorii203.165271.059141.512115.78028.16812.01621.800
Capitaluri proprii601.912354.8441.335.495562.74544.179149.33327.506
Ultimul bilanț: 2018. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2018

Marjă netă

Bun
63% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 63 de lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,96 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,96 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
25% Față de anul anterior: în scădere

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 08.05.2025

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
30640540
Nr. Reg. Com.
J2012010318406
EUID
ROONRC.J2012010318406
Cod CAEN principal
6310, Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Data înființării
7 septembrie 2012
Vechime
14 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
2.010 lei (bilanț 2018)
Adresă sediu
POPA TATU Nr. 1-3, Et. PARTER, Ap. 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Popa Tatu Nr. 1-3, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0728••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • R••• PIE•••Administrator, Italia
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. 2 schimbări în conducerea firmei Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit. ONRC
2021
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2020
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2016
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2014
  1. Schimbarea denumirii MASTER PROGRESS M&P SRL → KABUTO SRL ONRC
2013
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2012
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/10318/2012. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (7 schimbări), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre KABUTO SRL

Este KABUTO SRL activă?

Da. KABUTO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a KABUTO SRL?

Cifra de afaceri a KABUTO SRL în 2018 a fost de 936.166 lei, în scădere cu 1% față de 2017.

Ce profit a avut KABUTO SRL în 2018?

În 2018, KABUTO SRL a înregistrat un profit net de 590.029 lei.

Ce activitate are KABUTO SRL?

Activitatea principală a KABUTO SRL este Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6310).

Unde are sediul KABUTO SRL?

KABUTO SRL are sediul social la adresa POPA TATU Nr. 1-3, Et. PARTER, Ap. 1, București Sectorul 1, Jud. București.

KABUTO SRL este plătitoare de TVA?

Nu. KABUTO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

KABUTO SRL are datorii la ANAF?

Nu. KABUTO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre KABUTO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].