JIDAVA AUTO SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 08.02.2017
Sat Groşani, Comuna Poienarii de Muşcel, Jud. Argeş, 117581 3821, Recuperarea materialelor reciclabile

Prezentare

Pe scurt

JIDAVA AUTO SRL (CUI 37003774) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Groșani, Comuna Poienarii de Mușcel, județul Argeș, înființată în 2017. Activitatea principală este Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 690.085 lei (+3,2% față de 2024) și un profit net de 126.253 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
690,1 miilei
+3,2%, față de 2024
Profit net 2025
126,3 miilei
−3,3%, față de 2024
Angajați 2025
3
0,0%, față de 2024
Marjă netă
18,3%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2018-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2018544.527 lei
2019490.087 lei
2020381.576 lei
2021537.791 lei
2022557.527 lei
2023710.157 lei
2024668.560 lei
2025690.085 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021202020192018
Cifra de afaceri690.085668.560710.157557.527537.791381.576490.087544.527
Profit net126.253130.53055.12352.94291.50557.299107.392162.834
Număr mediu de angajați33555333
Active imobilizate69.293102.175135.099148.586160.259189.268218.277231.500
Active circulante732.435642.465502.435411.028343.881296.911354.209287.322
Stocuri672.893568.867473.993366.013272.812164.696121.13348.819
Creanțe13.93711.07217.21934.30831.10728.12023.28123.208
Datorii90.220137.902128.17184.95362.000115.123138.308171.615
Capitaluri proprii683.567557.315426.784371.661318.719227.214269.915162.523
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
18% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,3 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
8,12 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 8,12 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
11% Față de anul anterior: în scădere

11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 08.02.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
37003774
Nr. Reg. Com.
J2017000164038
EUID
ROONRC.J2017000164038
Cod CAEN principal
3821, Recuperarea materialelor reciclabile
Data înființării
8 februarie 2017
Vechime
9 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Sat Groşani, Comuna Poienarii de Muşcel, Jud. Argeş, 117581
Domiciliu fiscal
Sat Groşani Com. Poienarii de Muscel, Jud. Argeş, 117581

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • CH••• CONSTAN•••Administrator, România
  • CH••• MĂDĂL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2018
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Argeș cu nr. J3/164/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre JIDAVA AUTO SRL

Este JIDAVA AUTO SRL activă?

Da. JIDAVA AUTO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a JIDAVA AUTO SRL?

Cifra de afaceri a JIDAVA AUTO SRL în 2025 a fost de 690.085 lei, în creștere cu 3,2% față de 2024.

Ce profit a avut JIDAVA AUTO SRL în 2025?

În 2025, JIDAVA AUTO SRL a înregistrat un profit net de 126.253 lei.

Ce activitate are JIDAVA AUTO SRL?

Activitatea principală a JIDAVA AUTO SRL este Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

Unde are sediul JIDAVA AUTO SRL?

JIDAVA AUTO SRL are sediul social la adresa Sat Groșani, Comuna Poienarii de Mușcel, Jud. Argeș, 117581.

JIDAVA AUTO SRL este plătitoare de TVA?

Da. JIDAVA AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

JIDAVA AUTO SRL are datorii la ANAF?

Nu. JIDAVA AUTO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre JIDAVA AUTO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].