Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
IVA DDC SRL (CUI 24147565) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Curtea, Comuna Curtea, județul Timiș, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 894.869 lei (+39% față de 2024) și un profit net de 38.682 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 108.251 lei |
| 2017 | 153.998 lei |
| 2018 | 175.847 lei |
| 2019 | 362.448 lei |
| 2020 | 457.145 lei |
| 2021 | 593.834 lei |
| 2022 | 622.847 lei |
| 2023 | 712.287 lei |
| 2024 | 644.274 lei |
| 2025 | 894.869 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 894.869 | 644.274 | 712.287 | 622.847 | 593.834 | 457.145 | 362.448 | 175.847 | 153.998 | 108.251 |
| Profit net | 38.682 | 32.469 | 38.392 | 10.147 | 27.467 | 4.636 | -8.618 | 9.426 | -323.912 | -30.481 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | 3 |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | 151 | 981 | 1.812 |
| Active circulante | 88.394 | 259.577 | 262.309 | 439.370 | 397.516 | 396.538 | 307.908 | 249.970 | 27.345 | 250.792 |
| Stocuri | 25.833 | 175.131 | 229.502 | 402.675 | 363.504 | 351.519 | 266.135 | 248.495 | 26.565 | 249.934 |
| Creanțe | 49.700 | 21.497 | 353 | 24.255 | 29.585 | 41.842 | 37.086 | 2 | - | - |
| Datorii | 423.150 | 633.016 | 668.217 | 883.669 | 851.962 | 878.451 | 794.457 | 728.052 | 518.820 | 419.185 |
| Capitaluri proprii | -334.756 | -373.439 | -405.908 | -444.299 | -454.446 | -481.913 | -486.549 | -477.931 | -490.494 | -166.581 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 21% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
479% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. IVA DDC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a IVA DDC SRL în 2025 a fost de 894.869 lei, în creștere cu 39% față de 2024.
În 2025, IVA DDC SRL a înregistrat un profit net de 38.682 lei.
Activitatea principală a IVA DDC SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
IVA DDC SRL are sediul social la adresa Sat Curtea, Comuna Curtea, Jud. Timiș.
Da. IVA DDC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. IVA DDC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].