ActivăSRL

IURU S.R.L.

Str. Gheorghe Lazăr Nr. 53A, Orş. Dăbuleni, Jud. Dolj, 207220

CAEN 4719: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CUI
26091126
Reg. Com.
J16/1291/2009
Înființată
12 octombrie 2009
Vechime
17 ani
Cifra de afaceri 2025
194 mii lei
Profit net 2025
4 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.10.2009

Rezumat

Pe scurt

IURU S.R.L. (CUI 26091126) este o societate cu răspundere limitată activă din Dăbuleni, județul Dolj, înființată în 2009. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 194.121 lei (-7,9% față de 2024) și un profit net de 4.073 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26091126
Nr. Reg. Com.
J16/1291/2009
EUID
ROONRC.J16/1291/2009
Cod CAEN principal
4719 - Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Data înființării
12 octombrie 2009
Vechime
17 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Gheorghe Lazăr Nr. 53A, Orş. Dăbuleni, Jud. Dolj, 207220

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GLĂ••• SO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-7,9% față de 2024

194.121 RON

2024: 210.685 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 86.647 RONAnul 2017: 77.133 RONAnul 2018: 54.821 RONAnul 2019: 99.388 RONAnul 2020: 99.013 RONAnul 2021: 130.709 RONAnul 2022: 153.613 RONAnul 2023: 188.712 RONAnul 2024: 210.685 RONAnul 2025: 194.121 RON

Profit net 2025

-90,4% față de 2024

4.073 RON

2024: 42.279 RON

-20k020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 26.754 RONAnul 2017: 19.860 RONAnul 2018: -4.637 RONAnul 2019: 22.433 RONAnul 2020: 22.003 RONAnul 2021: 21.398 RONAnul 2022: 15.639 RONAnul 2023: 50.456 RONAnul 2024: 42.279 RONAnul 2025: 4.073 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    194 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    211 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    189 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    154 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    131 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    99 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    99 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    55 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    87 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
13,21Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 13,21 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
7,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

7,6% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2009

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Dolj cu nr. J16/1291/2009, sub denumirea IURU SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre IURU S.R.L.

Este IURU S.R.L. activă?

Da. IURU S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a IURU S.R.L.?

Cifra de afaceri a IURU S.R.L. în 2025 a fost de 194.121 lei, în scădere cu 7,9% față de 2024.

Ce profit a avut IURU S.R.L. în 2025?

În 2025, IURU S.R.L. a înregistrat un profit net de 4.073 lei.

Ce activitate are IURU S.R.L.?

Activitatea principală a IURU S.R.L. este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

Unde are sediul IURU S.R.L.?

IURU S.R.L. are sediul social la adresa Str. Gheorghe Lazăr Nr. 53A, Orș. Dăbuleni, Jud. Dolj, 207220.

IURU S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. IURU S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

IURU S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. IURU S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre IURU S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].