DizolvareSRL

IUNIS SRL

Str. Zorilor Nr. 8, Bl. C22, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500275

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
1106086
Reg. Com.
J08/1844/1991
Înființată
4 octombrie 1991
Vechime
35 de ani
Cifra de afaceri 2025
102 mii lei
Profit net 2025
58 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • dizolvare

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.11.1992

Rezumat

Pe scurt

IUNIS SRL (CUI 1106086) este o societate cu răspundere limitată din Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820). Firma este în curs de dizolvare.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 101.550 lei (+1,3% față de 2024) și un profit net de 58.121 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1106086
Nr. Reg. Com.
J08/1844/1991
EUID
ROONRC.J08/1844/1991
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
4 octombrie 1991
Vechime
35 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Zorilor Nr. 8, Bl. C22, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500275

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • LAZU••• MARIC••• IULI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+1,3% față de 2024

101.550 RON

2024: 100.287 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 82.686 RONAnul 2017: 82.170 RONAnul 2018: 83.746 RONAnul 2019: 85.362 RONAnul 2020: 87.018 RONAnul 2021: 88.529 RONAnul 2022: 94.119 RONAnul 2023: 99.766 RONAnul 2024: 100.287 RONAnul 2025: 101.550 RON

Profit net 2025

+9,4% față de 2024

58.121 RON

2024: 53.117 RON

020k40k60k80k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 41.563 RONAnul 2017: 49.504 RONAnul 2018: 46.172 RONAnul 2019: 61.475 RONAnul 2020: 62.007 RONAnul 2021: 53.355 RONAnul 2022: 68.811 RONAnul 2023: 60.573 RONAnul 2024: 53.117 RONAnul 2025: 58.121 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    58 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    100 mii lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    100 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    94 mii lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    89 mii lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    87 mii lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    85 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    84 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    83 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
57%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 57,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
18,30Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 18,30 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

4,3% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1844/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre IUNIS SRL

Este IUNIS SRL activă?

Nu. IUNIS SRL este în curs de dizolvare.

Care este cifra de afaceri a IUNIS SRL?

Cifra de afaceri a IUNIS SRL în 2025 a fost de 101.550 lei, în creștere cu 1,3% față de 2024.

Ce profit a avut IUNIS SRL în 2025?

În 2025, IUNIS SRL a înregistrat un profit net de 58.121 lei.

Ce activitate are IUNIS SRL?

Activitatea principală a IUNIS SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul IUNIS SRL?

IUNIS SRL are sediul social la adresa Str. Zorilor Nr. 8, Bl. C22, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500275.

IUNIS SRL este plătitoare de TVA?

Da. IUNIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

IUNIS SRL are datorii la ANAF?

Nu. IUNIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre IUNIS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].