ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL Funcțiune SRL

Înființată 16.05.1997
B-dul NICOLAE BĂLCESCU Nr. 5, Bl. DUNAREA I, Sc. 1, Et. 1, Ap. 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 7022, Activități de consultanță pentru afaceri și management

Prezentare

Pe scurt

ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL (CUI 9482124) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 1997. Activitatea principală este Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

În 2010 a raportat o cifră de afaceri de 501.319 lei (-2,9% față de 2009) și un profit net de 202.040 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2010
501,3 miilei
−2,9%, față de 2009
Profit net 2010
202 miilei
−15,8%, față de 2009
Angajați 2010
1
0,0%, față de 2009
Marjă netă
40,3%
Capital social
200lei
Vechime
29ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2010
Cifra de afaceri
AnValoare
2008352.251 lei
2009516.420 lei
2010501.319 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201020092008
Cifra de afaceri501.319516.420352.251
Profit net202.040239.864156.515
Număr mediu de angajați111
Active imobilizate507.224539.37321.259
Active circulante420.771185.346435.498
Stocuri6.784-3.316
Creanțe228.370--
Datorii900.339697.063440.324
Capitaluri proprii27.65627.65617.656
Ultimul bilanț: 2010. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2010

Marjă netă

Bun
40% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 40,3 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,47 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 47% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
97% Față de anul anterior: stabil

97% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 01.11.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
9482124
Nr. Reg. Com.
J40/3674/1997
EUID
ROONRC.J40/3674/1997
Cod CAEN principal
7022, Activități de consultanță pentru afaceri și management
Data înființării
16 mai 1997
Vechime
29 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2010)
Adresă sediu
B-dul NICOLAE BĂLCESCU Nr. 5, Bl. DUNAREA I, Sc. 1, Et. 1, Ap. 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. LABIRINT Nr. 149A, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 30703

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0724••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • STAM••• NICO••• FLO•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2012
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2009
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1997
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/3674/1997. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL

Este ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL activă?

Da. ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL?

Cifra de afaceri a ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL în 2010 a fost de 501.319 lei, în scădere cu 2,9% față de 2009.

Ce profit a avut ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL în 2010?

În 2010, ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL a înregistrat un profit net de 202.040 lei.

Ce activitate are ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL?

Activitatea principală a ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL este Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

Unde are sediul ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL?

ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL are sediul social la adresa B-dul NICOLAE BĂLCESCU Nr. 5, Bl. DUNAREA I, Sc. 1, Et. 1, Ap. 1, București Sectorul 1, Jud. București.

ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL are datorii la ANAF?

Da. ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ITAROM ALEXA IMPORT EXPORT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].