IT FUTURE SERVICES SRL Radiată SRL

Înființată 19.05.2005
Str. Rîmnicu Vîlcea Nr. 25, Bl. 20B, Sc. 2, Et. 3, Ap. 69, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 70000 7210, Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

Prezentare

Pe scurt

IT FUTURE SERVICES SRL (CUI 17603758) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 3), înființată în 2005 și radiată în 2012. Activitatea principală era Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (CAEN 7210).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 411 lei (-97% față de 2009) și o pierdere netă de 14.019 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2011
0lei
−100,0%, față de 2010
Profit net 2011
0lei
+100,0%, față de 2010
Angajați 2011
-
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2011
Cifra de afaceri
AnValoare
200895.284 lei
200914.400 lei
2010411 lei
20110 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2011201020092008
Cifra de afaceri041114.40095.284
Profit net0-14.019-27.77022.119
Număr mediu de angajați-111
Active imobilizate12.80212.80217.78046.680
Active circulante2.0482.0725.68118.205
Stocuri354354354-
Creanțe1.6111.6359649.335
Datorii8.4828.5072.22616.257
Capitaluri proprii7.2177.21721.23549.006
Ultimul bilanț: 2011. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2011

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,24 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante acoperă doar 24% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
54% Față de anul anterior: stabil

54% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 16.10.2012

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
17603758
Nr. Reg. Com.
J40/9062/2005
EUID
ROONRC.J40/9062/2005
Cod CAEN principal
7210, Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Data înființării
19 mai 2005
Vechime
21 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2011)
Adresă sediu
Str. Rîmnicu Vîlcea Nr. 25, Bl. 20B, Sc. 2, Et. 3, Ap. 69, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 70000
Domiciliu fiscal
Str. Rimnicu Vilcea Nr. 25, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 31805

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • CIOV••• NICO••• •••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2019
  1. Stări încheiate la ONRC Dizolvare; Întrerupere temporară de activitate. ONRC
2012
  1. Radierea din Registrul Comerțului ANAF
2010
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2005
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/9062/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre IT FUTURE SERVICES SRL

Este IT FUTURE SERVICES SRL activă?

Nu. IT FUTURE SERVICES SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2012.

Care este cifra de afaceri a IT FUTURE SERVICES SRL?

Cifra de afaceri a IT FUTURE SERVICES SRL în 2010 a fost de 411 lei, în scădere cu 97% față de 2009.

Ce profit a avut IT FUTURE SERVICES SRL în 2010?

În 2010, IT FUTURE SERVICES SRL a înregistrat o pierdere netă de 14.019 lei.

Câți angajați avea IT FUTURE SERVICES SRL?

Conform bilanțului pe 2010, IT FUTURE SERVICES SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2009).

Ce activitate avea IT FUTURE SERVICES SRL?

Activitatea principală a IT FUTURE SERVICES SRL era Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (CAEN 7210).

Unde avea sediul IT FUTURE SERVICES SRL?

IT FUTURE SERVICES SRL avea sediul social la adresa Str. Rîmnicu Vîlcea Nr. 25, Bl. 20B, Sc. 2, Et. 3, Ap. 69, București Sectorul 3, Jud. București, 70000.

IT FUTURE SERVICES SRL are datorii la ANAF?

Nu. IT FUTURE SERVICES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre IT FUTURE SERVICES SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].