ActivăSRL

IT ECOSERV SRL

Str. Frunzişului Nr. 34, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4740: Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CUI
21365077
Reg. Com.
J2007001282129
Înființată
15 martie 2007
Vechime
19 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
5,1 mil. lei
Profit net 2025
2,1 mil. lei
Angajați 2025
6

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 15.03.2007

Rezumat

Pe scurt

IT ECOSERV SRL (CUI 21365077) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2007. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,08 mil. lei (+7,3% față de 2024) și un profit net de 2,14 mil. lei, cu 6 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
21365077
Nr. Reg. Com.
J2007001282129
EUID
ROONRC.J12/1282/2007
Cod CAEN principal
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Data înființării
15 martie 2007
Vechime
19 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Frunzişului Nr. 34, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0364••••••
Email (1)
  • of••@••••.com
Website (0)
-
Persoane (1)
  • IP••• EUSE••• CONSTAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+7,3% față de 2024

5.077.546 RON

2024: 4.732.186 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.476.582 RONAnul 2017: 3.309.158 RONAnul 2018: 2.397.171 RONAnul 2019: 2.459.787 RONAnul 2020: 2.794.476 RONAnul 2021: 3.024.945 RONAnul 2022: 3.976.134 RONAnul 2023: 4.190.939 RONAnul 2024: 4.732.186 RONAnul 2025: 5.077.546 RON

Profit net 2025

+3,0% față de 2024

2.140.731 RON

2024: 2.077.441 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 718.818 RONAnul 2017: 713.511 RONAnul 2018: 657.506 RONAnul 2019: 804.123 RONAnul 2020: 1.078.666 RONAnul 2021: 1.378.000 RONAnul 2022: 2.096.301 RONAnul 2023: 2.183.733 RONAnul 2024: 2.077.441 RONAnul 2025: 2.140.731 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    2,2 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,8 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    804 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    658 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    714 mii lei
    Angajați
    8
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    719 mii lei
    Angajați
    9

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
42%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 42,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,03Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,03 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
63%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

63% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1282/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre IT ECOSERV SRL

Este IT ECOSERV SRL activă?

Da. IT ECOSERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a IT ECOSERV SRL?

Cifra de afaceri a IT ECOSERV SRL în 2025 a fost de 5.077.546 lei (5,08 mil. lei), în creștere cu 7,3% față de 2024.

Ce profit a avut IT ECOSERV SRL în 2025?

În 2025, IT ECOSERV SRL a înregistrat un profit net de 2,14 mil. lei (2.140.731 lei).

Ce activitate are IT ECOSERV SRL?

Activitatea principală a IT ECOSERV SRL este Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

Unde are sediul IT ECOSERV SRL?

IT ECOSERV SRL are sediul social la adresa Str. Frunzișului Nr. 34, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

IT ECOSERV SRL este plătitoare de TVA?

Da. IT ECOSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

IT ECOSERV SRL are datorii la ANAF?

Nu. IT ECOSERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre IT ECOSERV SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].