Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ISOCLIMA SRL (CUI 18117535) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Comarnic, Oraș Comarnic, județul Prahova, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN 4754).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,02 mil. lei (-0,9% față de 2024) și un profit net de 65.231 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 306.862 lei |
| 2017 | 529.517 lei |
| 2018 | 585.923 lei |
| 2019 | 624.696 lei |
| 2020 | 907.011 lei |
| 2021 | 863.956 lei |
| 2022 | 876.804 lei |
| 2023 | 933.844 lei |
| 2024 | 1.034.032 lei |
| 2025 | 1.024.306 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.024.306 | 1.034.032 | 933.844 | 876.804 | 863.956 | 907.011 | 624.696 | 585.923 | 529.517 | 306.862 |
| Profit net | 65.231 | -61.804 | 23.217 | 43.053 | 26.553 | 20.739 | 65.093 | 131.065 | 114.773 | 32.491 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 341 | 1.067 | 8.034 | 16.819 | 21.658 | 29.341 | 23.621 | 27.095 | 31.576 | 36.057 |
| Active circulante | 526.661 | 442.921 | 529.241 | 486.239 | 462.571 | 414.619 | 439.701 | 366.729 | 234.628 | 170.691 |
| Stocuri | 361.263 | 248.440 | 281.478 | 253.412 | 236.935 | 198.298 | 219.006 | 141.951 | 98.502 | 80.304 |
| Creanțe | 50.298 | 28.841 | 70.848 | 49.146 | 23.844 | 21.199 | 50.001 | 31.451 | 20.475 | 9.832 |
| Datorii | 77.813 | 60.030 | 91.513 | 80.513 | 104.738 | 91.022 | 131.121 | 126.717 | 130.162 | 185.479 |
| Capitaluri proprii | 449.189 | 383.958 | 445.762 | 422.545 | 379.491 | 352.938 | 332.201 | 267.107 | 136.042 | 21.269 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,77 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ISOCLIMA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ISOCLIMA SRL în 2025 a fost de 1.024.306 lei (1,02 mil. lei), în scădere cu 0,9% față de 2024.
În 2025, ISOCLIMA SRL a înregistrat un profit net de 65.231 lei.
Activitatea principală a ISOCLIMA SRL este Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN 4754).
ISOCLIMA SRL are sediul social la adresa Str. GHIOȘEȘTI Nr. 167, Loc. Comarnic, Oraș Comarnic, Jud. Prahova.
Da. ISOCLIMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ISOCLIMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].