Marjă netă
SlabFirma a pierdut 21,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
IRINUS SRL (CUI 17242130) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, județul Sibiu, înființată în 2005. Activitatea principală este Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 71.993 lei (+0,4% față de 2024) și o pierdere netă de 15.491 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 72.520 lei |
| 2016 | 95.416 lei |
| 2017 | 101.891 lei |
| 2019 | 61.084 lei |
| 2020 | 57.685 lei |
| 2021 | 63.108 lei |
| 2022 | 54.965 lei |
| 2023 | 51.102 lei |
| 2024 | 71.711 lei |
| 2025 | 71.993 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 71.993 | 71.711 | 51.102 | 54.965 | 63.108 | 57.685 | 61.084 | 101.891 | 95.416 | 72.520 |
| Profit net | -15.491 | -16.967 | 5.951 | 5.527 | -35.004 | 5.934 | 13.401 | 8.393 | 5.712 | -489 |
| Număr mediu de angajați | - | - | 0 | 0 | - | 0 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 58.968 | 69.496 | 0 | 1.910 | 1.910 | 1.910 | 1.910 | 2.514 | 6.012 | 7.843 |
| Active circulante | 15.734 | 22.571 | 21.464 | 51.973 | 108.294 | 151.420 | 139.662 | 150.476 | 136.671 | 108.463 |
| Stocuri | 4.278 | 0 | 6.728 | 39.837 | 99.595 | 129.003 | 119.200 | 137.674 | 120.663 | 94.361 |
| Creanțe | 5.515 | 19.208 | 7.036 | 9.782 | 6.459 | 20.836 | 15.674 | 11.346 | 12.951 | 11.876 |
| Datorii | 122.517 | 124.282 | 34.855 | 128.008 | 190.864 | 198.986 | 193.162 | 216.183 | 205.574 | 185.029 |
| Capitaluri proprii | -45.849 | -30.358 | -13.391 | -74.125 | -79.652 | -44.648 | -50.582 | -62.353 | -62.891 | -68.723 |
Firma a pierdut 21,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 13% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
160% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. IRINUS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a IRINUS SRL în 2025 a fost de 71.993 lei, în creștere cu 0,4% față de 2024.
În 2025, IRINUS SRL a înregistrat o pierdere netă de 15.491 lei.
Activitatea principală a IRINUS SRL este Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).
IRINUS SRL are sediul social la adresa UNIRII Nr. 4, Ap. 1, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Jud. Sibiu, 557260.
Da. IRINUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. IRINUS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].