INVICTUS FORCE&SAFE S.A. Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SA

Înființată 11.10.2018
FOLTANUL Nr. 1E, birou nr. 1, Sat Vânători, Comuna Vânători, Jud. Galaţi, 807325 1421, Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Prezentare

Pe scurt

INVICTUS FORCE&SAFE S.A. (CUI 39991049) este o societate pe acțiuni activă din satul Vânători, Comuna Vânători, județul Galați, înființată în 2018. Activitatea principală este Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 39,5 mil. lei (-16% față de 2024) și un profit net de 2,2 mil. lei, cu 110 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
39,5 millei
−15,8%, față de 2024
Profit net 2025
2,2 millei
+13,3%, față de 2024
Angajați 2025
110
−2,7%, față de 2024
Marjă netă
5,6%
Capital social
451,8 miilei
Vechime
8ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2018-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2018113.856 lei
20199.554.377 lei
202023.170.060 lei
202119.988.479 lei
202219.769.185 lei
202324.194.724 lei
202446.874.599 lei
202539.452.465 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021202020192018
Cifra de afaceri39.452.46546.874.59924.194.72419.769.18519.988.47923.170.0609.554.377113.856
Profit net2.195.2581.937.6911.183.13052.241504.9511.297.555454.88086.640
Număr mediu de angajați110113116102909943
Active imobilizate11.841.0054.582.4604.706.9484.302.4744.165.8183.472.919430.3080
Active circulante24.785.95131.605.56316.774.6459.915.79711.020.0098.007.1394.064.879199.792
Stocuri17.740.43314.549.66310.189.1686.036.3096.942.0144.392.0751.138.8050
Creanțe6.941.03913.759.899829.6423.341.8142.873.5832.780.832216.096196.856
Datorii19.037.38831.188.71817.620.02810.241.64111.110.1027.205.7763.863.66723.152
Capitaluri proprii13.298.9934.892.8643.602.2023.564.3463.512.1053.507.155631.520176.640
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
5,6% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,30 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,30 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
52% Față de anul anterior: în scădere

52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 11.10.2018

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
39991049
Nr. Reg. Com.
J2018001428178
EUID
ROONRC.J2018001428178
Cod CAEN principal
1421, Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Data înființării
11 octombrie 2018
Vechime
8 ani
Formă juridică
SA
Capital social
451,8 mii lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
FOLTANUL Nr. 1E, birou nr. 1, Sat Vânători, Comuna Vânători, Jud. Galaţi, 807325
Domiciliu fiscal
Str. Foltanul Nr. 1E, birou nr. 1, Sat Vânători Com. Vânători, Jud. Galaţi, 807325

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0236••••••
  • 0742••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BLID••• ROD••• CAME•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. 1 schimbare în conducerea firmei Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit. ONRC
2025
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2020
  1. Stări încheiate la ONRC Reorganizare - divizare partială; Înregistrare depunere cerere de divizare și transmitere la tribunal. ONRC
  2. Stare nouă la ONRC: Înregistrare depunere cerere de divizare și transmitere la tribunal ONRC
2019
  1. Stare nouă la ONRC: Reorganizare - divizare partială ONRC
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2018
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/1428/2018. ONRC

În cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre INVICTUS FORCE&SAFE S.A.

Este INVICTUS FORCE&SAFE S.A. activă?

Da. INVICTUS FORCE&SAFE S.A. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a INVICTUS FORCE&SAFE S.A.?

Cifra de afaceri a INVICTUS FORCE&SAFE S.A. în 2025 a fost de 39.452.465 lei (39,5 mil. lei), în scădere cu 16% față de 2024.

Ce profit a avut INVICTUS FORCE&SAFE S.A. în 2025?

În 2025, INVICTUS FORCE&SAFE S.A. a înregistrat un profit net de 2,2 mil. lei (2.195.258 lei).

Ce activitate are INVICTUS FORCE&SAFE S.A.?

Activitatea principală a INVICTUS FORCE&SAFE S.A. este Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

Unde are sediul INVICTUS FORCE&SAFE S.A.?

INVICTUS FORCE&SAFE S.A. are sediul social la adresa FOLTANUL Nr. 1E, birou nr. 1, Sat Vânători, Comuna Vânători, Jud. Galați, 807325.

INVICTUS FORCE&SAFE S.A. este plătitoare de TVA?

Da. INVICTUS FORCE&SAFE S.A. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

INVICTUS FORCE&SAFE S.A. are datorii la ANAF?

Nu. INVICTUS FORCE&SAFE S.A. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre INVICTUS FORCE&SAFE S.A.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].