ActivăSRL

ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL

Str. C. F. ROBESCU Nr. 8, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 9002: Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CUI
28953724
Reg. Com.
J40/9467/2011
Înființată
3 august 2011
Vechime
15 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
150 mii lei
Profit net 2025
125 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.08.2011

Rezumat

Pe scurt

ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL (CUI 28953724) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2011. Activitatea principală este Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN 9002).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 150.250 lei (+320% față de 2024) și un profit net de 124.813 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28953724
Nr. Reg. Com.
J40/9467/2011
EUID
ROONRC.J40/9467/2011
Cod CAEN principal
9002 - Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
Data înființării
3 august 2011
Vechime
15 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. C. F. ROBESCU Nr. 8, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MERCUR••• TIBE••• OCTAV•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+320,0% față de 2024

150.250 RON

2024: 35.775 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 55.957 RONAnul 2018: 30.200 RONAnul 2019: 46.950 RONAnul 2020: 27.829 RONAnul 2021: 0 RONAnul 2022: 23.843 RONAnul 2023: 0 RONAnul 2024: 35.775 RONAnul 2025: 150.250 RON

Profit net 2025

+430,4% față de 2024

124.813 RON

2024: 23.533 RON

-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 23.116 RONAnul 2018: 14.953 RONAnul 2019: 10.943 RONAnul 2020: 11.472 RONAnul 2021: -14.878 RONAnul 2022: 12.867 RONAnul 2023: -4.686 RONAnul 2024: 23.533 RONAnul 2025: 124.813 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    150 mii lei
    Profit net
    125 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    36 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    24 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    47 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    30 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    56 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
83%Față de anul anterior: în creștere
202220242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 83,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
8,89Față de anul anterior: în creștere
202220242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 8,89 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
11%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Reactivată ca contribuabil de ANAF

  4. 2017

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  5. Schimbarea denumirii

    COLINA DISTRIBUTION SRL → ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL

  6. 2013

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2011 - 2011)
  1. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/9467/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL

Este ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL activă?

Da. ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL?

Cifra de afaceri a ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL în 2025 a fost de 150.250 lei, în creștere cu 320% față de 2024.

Ce profit a avut ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL în 2025?

În 2025, ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL a înregistrat un profit net de 124.813 lei.

Ce activitate are ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL?

Activitatea principală a ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL este Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN 9002).

Unde are sediul ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL?

ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL are sediul social la adresa Str. C. F. ROBESCU Nr. 8, Sector 3 Mun. București, Jud. București.

ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL are datorii la ANAF?

Nu. ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ÎNTREPRINDEREA DE CULTURĂ SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].