ActivăSRL

INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL

Str. Corabia Nr. 12, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 23477

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
26628654
Reg. Com.
J2010002498404
Înființată
10 martie 2010
Vechime
16 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
2,9 mil. lei
Profit net 2025
-1,7 mil. lei
Angajați 2025
39

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.03.2010

Rezumat

Pe scurt

INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL (CUI 26628654) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2010. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,87 mil. lei (-60% față de 2024) și o pierdere netă de 1,68 mil. lei, cu 39 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26628654
Nr. Reg. Com.
J2010002498404
EUID
ROONRC.J2010002498404
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
10 martie 2010
Vechime
16 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Corabia Nr. 12, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 23477

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DĂMĂT••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-60,4% față de 2024

2.870.783 RON

2024: 7.250.733 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 9.381.572 RONAnul 2017: 7.702.970 RONAnul 2018: 7.198.777 RONAnul 2019: 19.745.800 RONAnul 2020: 20.120.011 RONAnul 2021: 18.803.987 RONAnul 2022: 14.553.267 RONAnul 2023: 3.953.349 RONAnul 2024: 7.250.733 RONAnul 2025: 2.870.783 RON

Profit net 2025

-475,7% față de 2024

-1.681.830 RON

2024: 447.656 RON

-2 mil-1 mil01 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 35.293 RONAnul 2017: -138.459 RONAnul 2018: -139.378 RONAnul 2019: 342.238 RONAnul 2020: 440.765 RONAnul 2021: 338.986 RONAnul 2022: 440.427 RONAnul 2023: 262.228 RONAnul 2024: 447.656 RONAnul 2025: -1.681.830 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    -1,7 mil. lei
    Angajați
    39
  • 2024

    Cifra de afaceri
    7,3 mil. lei
    Profit net
    448 mii lei
    Angajați
    41
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    262 mii lei
    Angajați
    54
  • 2022

    Cifra de afaceri
    14,6 mil. lei
    Profit net
    440 mii lei
    Angajați
    85
  • 2021

    Cifra de afaceri
    18,8 mil. lei
    Profit net
    339 mii lei
    Angajați
    98
  • 2020

    Cifra de afaceri
    20,1 mil. lei
    Profit net
    441 mii lei
    Angajați
    95
  • 2019

    Cifra de afaceri
    19,7 mil. lei
    Profit net
    342 mii lei
    Angajați
    69
  • 2018

    Cifra de afaceri
    7,2 mil. lei
    Profit net
    -139 mii lei
    Angajați
    63
  • 2017

    Cifra de afaceri
    7,7 mil. lei
    Profit net
    -138 mii lei
    Angajați
    81
  • 2016

    Cifra de afaceri
    9,4 mil. lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    73

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-59%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 58,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,14Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 14% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
104%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

104% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/2498/2010.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL

Este INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL activă?

Da. INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 2.870.783 lei (2,87 mil. lei), în scădere cu 60% față de 2024.

Ce profit a avut INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 1,68 mil. lei (1.681.830 lei).

Ce activitate are INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL?

INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Corabia Nr. 12, Sector 2 Mun. București, Jud. București, 23477.

INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Da. INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre INTERCONT DUAL CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].