ActivăSRL

INTER MAX SRL

Str. Piteşti Nr. 44, Mun. Slatina, Jud. Olt, 230104

CAEN 2512: Fabricarea de uși și ferestre din metal

CUI
11091187
Reg. Com.
J1998000299281
Înființată
17 septembrie 1998
Vechime
28 de ani
Cifra de afaceri 2025
36,6 mil. lei
Profit net 2025
5,5 mil. lei
Angajați 2025
34

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 21.10.1998

Rezumat

Pe scurt

INTER MAX SRL (CUI 11091187) este o societate cu răspundere limitată activă din Slatina, județul Olt, înființată în 1998. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 36,6 mil. lei (+7,9% față de 2024) și un profit net de 5,54 mil. lei, cu 34 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
11091187
Nr. Reg. Com.
J1998000299281
EUID
ROONRC.J1998000299281
Cod CAEN principal
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
Data înființării
17 septembrie 1998
Vechime
28 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Piteşti Nr. 44, Mun. Slatina, Jud. Olt, 230104

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0249••••••
  • 0249••••••
Email (1)
  • co••@••••.ro
Website (0)
-
Persoane (1)
  • VĂT••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+7,9% față de 2024

36.595.938 RON

2024: 33.924.532 RON

010 mil20 mil30 mil40 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.583.543 RONAnul 2017: 5.594.818 RONAnul 2018: 9.740.886 RONAnul 2019: 8.135.314 RONAnul 2020: 15.349.955 RONAnul 2021: 18.934.543 RONAnul 2022: 20.109.604 RONAnul 2023: 21.639.437 RONAnul 2024: 33.924.532 RONAnul 2025: 36.595.938 RON

Profit net 2025

+533,7% față de 2024

5.543.945 RON

2024: 874.892 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 22.964 RONAnul 2017: 64.892 RONAnul 2018: 283.296 RONAnul 2019: 285.670 RONAnul 2020: 706.650 RONAnul 2021: 692.649 RONAnul 2022: 753.497 RONAnul 2023: 781.314 RONAnul 2024: 874.892 RONAnul 2025: 5.543.945 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    36,6 mil. lei
    Profit net
    5,5 mil. lei
    Angajați
    34
  • 2024

    Cifra de afaceri
    33,9 mil. lei
    Profit net
    875 mii lei
    Angajați
    41
  • 2023

    Cifra de afaceri
    21,6 mil. lei
    Profit net
    781 mii lei
    Angajați
    32
  • 2022

    Cifra de afaceri
    20,1 mil. lei
    Profit net
    753 mii lei
    Angajați
    34
  • 2021

    Cifra de afaceri
    18,9 mil. lei
    Profit net
    693 mii lei
    Angajați
    42
  • 2020

    Cifra de afaceri
    15,3 mil. lei
    Profit net
    707 mii lei
    Angajați
    40
  • 2019

    Cifra de afaceri
    8,1 mil. lei
    Profit net
    286 mii lei
    Angajați
    31
  • 2018

    Cifra de afaceri
    9,7 mil. lei
    Profit net
    283 mii lei
    Angajați
    36
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,6 mil. lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    31
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    26

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,14Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,14 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
40%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

40% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. Stări noi la ONRC

    Funcțiune; Reorganizare - fuziune prin absorbție.

  5. Stare încheiată la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  6. Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 1998 - 2025)
  1. 2025

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1998

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/299/1998.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre INTER MAX SRL

Este INTER MAX SRL activă?

Da. INTER MAX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a INTER MAX SRL?

Cifra de afaceri a INTER MAX SRL în 2025 a fost de 36.595.938 lei (36,6 mil. lei), în creștere cu 7,9% față de 2024.

Ce profit a avut INTER MAX SRL în 2025?

În 2025, INTER MAX SRL a înregistrat un profit net de 5,54 mil. lei (5.543.945 lei).

Ce activitate are INTER MAX SRL?

Activitatea principală a INTER MAX SRL este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

Unde are sediul INTER MAX SRL?

INTER MAX SRL are sediul social la adresa Str. Pitești Nr. 44, Mun. Slatina, Jud. Olt, 230104.

INTER MAX SRL este plătitoare de TVA?

Da. INTER MAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

INTER MAX SRL are datorii la ANAF?

Nu. INTER MAX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre INTER MAX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].