INTELECTBRICK SRL Suspendată SRL

Înființată 08.12.2005
B-dul UVERTURII Nr. 163A, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti 4616, Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

Prezentare

Pe scurt

INTELECTBRICK SRL (CUI 18198270) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 6), înființată în 2005. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN 4616). Activitatea firmei este suspendată.

În 2011 a raportat o cifră de afaceri de 1,11 mil. lei (+0,9% față de 2010) și un profit net de 256.359 lei, cu 7 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2011
1,1 millei
+0,9%, față de 2010
Profit net 2011
256,4 miilei
+39,1%, față de 2010
Angajați 2011
7
0,0%, față de 2010
Marjă netă
23,1%
Capital social
200lei
Vechime
20ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2011
Cifra de afaceri
AnValoare
2008895.827 lei
20091.117.261 lei
20101.098.169 lei
20111.107.637 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2011201020092008
Cifra de afaceri1.107.6371.098.1691.117.261895.827
Profit net256.359184.239228.961-113.824
Număr mediu de angajați7765
Active imobilizate49.33061.07481.655-
Active circulante2.779.9322.480.5392.152.2641.274.411
Stocuri1.564.5511.493.735817.160531.630
Creanțe633.357627.2041.084.738597.306
Datorii2.638.2652.421.9882.180.7751.408.025
Capitaluri proprii256.599184.479115.377-113.584
Ultimul bilanț: 2011. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2011

Marjă netă

Bun
23% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,05 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,05 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
91% Față de anul anterior: stabil

91% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Întrerupere temporară de activitateMandat administratori expiratPerioadă de suspendare activitate expirată
Ultimul status ANAFSUSPENDARE ACTIVITATE din data 03.06.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
18198270
Nr. Reg. Com.
J40/20618/2005
EUID
ROONRC.J40/20618/2005
Cod CAEN principal
4616, Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
Data înființării
8 decembrie 2005
Vechime
20 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2011)
Adresă sediu
B-dul UVERTURII Nr. 163A, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
B-dul UVERTURII Nr. 163A, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0726••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • CIOB••• VAS••• DA•••Administrator
  • CIOB••• VIRGI•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2005 ONRC
2015
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2013
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2011
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2009
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2005
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/20618/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre INTELECTBRICK SRL

Este INTELECTBRICK SRL activă?

Nu. Activitatea INTELECTBRICK SRL este suspendată.

Care este cifra de afaceri a INTELECTBRICK SRL?

Cifra de afaceri a INTELECTBRICK SRL în 2011 a fost de 1.107.637 lei (1,11 mil. lei), în creștere cu 0,9% față de 2010.

Ce profit a avut INTELECTBRICK SRL în 2011?

În 2011, INTELECTBRICK SRL a înregistrat un profit net de 256.359 lei.

Ce activitate are INTELECTBRICK SRL?

Activitatea principală a INTELECTBRICK SRL este Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN 4616).

Unde are sediul INTELECTBRICK SRL?

INTELECTBRICK SRL are sediul social la adresa B-dul UVERTURII Nr. 163A, București Sectorul 6, Jud. București.

INTELECTBRICK SRL este plătitoare de TVA?

Nu. INTELECTBRICK SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

INTELECTBRICK SRL are datorii la ANAF?

Nu. INTELECTBRICK SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre INTELECTBRICK SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].