Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 47,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
INSTANT PREST SRL (CUI 3664224) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 1993. Activitatea principală este Alte activități de telecomunicații (CAEN 6190).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 502.623 lei (-23% față de 2024) și un profit net de 240.074 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 708.083 lei |
| 2017 | 641.475 lei |
| 2018 | 596.615 lei |
| 2019 | 599.081 lei |
| 2020 | 434.374 lei |
| 2021 | 455.113 lei |
| 2022 | 499.464 lei |
| 2023 | 539.729 lei |
| 2024 | 652.312 lei |
| 2025 | 502.623 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 502.623 | 652.312 | 539.729 | 499.464 | 455.113 | 434.374 | 599.081 | 596.615 | 641.475 | 708.083 |
| Profit net | 240.074 | 352.031 | 221.930 | 154.345 | 155.512 | 80.098 | 88.949 | 34.183 | 8.799 | 2.869 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 271.682 | 344.199 | 386.894 | 437.189 | 251.446 | 270.614 | 285.666 | 252.051 | 256.490 | 258.972 |
| Active circulante | 1.156.679 | 1.213.705 | 1.045.423 | 1.113.662 | 1.071.620 | 964.453 | 962.848 | 971.296 | 976.077 | 1.035.227 |
| Stocuri | 549.805 | 549.012 | 546.765 | 543.348 | 541.292 | 540.922 | 544.371 | 558.406 | 565.684 | 570.621 |
| Creanțe | 658.225 | 696.185 | 492.506 | 541.778 | 409.827 | 421.762 | 405.764 | 412.125 | 406.395 | 457.871 |
| Datorii | 770.958 | 788.544 | 731.856 | 978.321 | 558.776 | 626.289 | 719.834 | 783.616 | 827.018 | 1.121.056 |
| Capitaluri proprii | 657.403 | 769.360 | 700.461 | 572.530 | 764.290 | 608.778 | 528.680 | 439.731 | 405.549 | 396.750 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 47,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,50 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
54% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. INSTANT PREST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a INSTANT PREST SRL în 2025 a fost de 502.623 lei, în scădere cu 23% față de 2024.
În 2025, INSTANT PREST SRL a înregistrat un profit net de 240.074 lei.
Activitatea principală a INSTANT PREST SRL este Alte activități de telecomunicații (CAEN 6190).
INSTANT PREST SRL are sediul social la adresa Str. STEFAN CEL MARE Nr. 28, Bl. IRE, Ap. PARTER, Municipiul Suceava, Jud. Suceava, 5800.
Da. INSTANT PREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. INSTANT PREST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].