Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
INSIST SERV SRL (CUI 5296072) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, județul Brăila, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 541.399 lei (-22% față de 2024) și un profit net de 42.967 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 502.476 lei |
| 2017 | 630.633 lei |
| 2018 | 812.138 lei |
| 2019 | 903.896 lei |
| 2020 | 1.046.159 lei |
| 2021 | 866.148 lei |
| 2022 | 833.755 lei |
| 2023 | 865.440 lei |
| 2024 | 691.501 lei |
| 2025 | 541.399 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 541.399 | 691.501 | 865.440 | 833.755 | 866.148 | 1.046.159 | 903.896 | 812.138 | 630.633 | 502.476 |
| Profit net | 42.967 | 75.425 | 36.505 | 46.018 | 6.068 | 39.057 | 25.300 | 35.655 | 31.873 | 23.107 |
| Număr mediu de angajați | - | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 49.874 | 52.486 | 55.098 | 58.195 | 8.550 | 9.236 | 9.895 | 10.567 | 7.557 | 8.322 |
| Active circulante | 605.159 | 576.144 | 566.561 | 513.765 | 475.192 | 460.899 | 387.277 | 323.461 | 259.722 | 205.531 |
| Stocuri | 556.805 | 539.168 | 548.085 | 479.913 | 448.473 | 433.780 | 355.144 | 307.112 | 250.173 | 203.502 |
| Creanțe | 12.614 | 9.167 | 4.848 | 8.855 | 13.703 | 12.320 | 14.613 | 5.241 | 4.135 | 1.850 |
| Datorii | 337.219 | 353.783 | 422.237 | 409.042 | 366.842 | 359.303 | 325.397 | 287.553 | 256.459 | 234.906 |
| Capitaluri proprii | 317.814 | 274.847 | 199.422 | 162.918 | 116.900 | 110.832 | 71.775 | 46.475 | 10.820 | -21.053 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,79 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. INSIST SERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a INSIST SERV SRL în 2025 a fost de 541.399 lei, în scădere cu 22% față de 2024.
În 2025, INSIST SERV SRL a înregistrat un profit net de 42.967 lei.
Activitatea principală a INSIST SERV SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
INSIST SERV SRL are sediul social la adresa Brăilei Nr. 78, Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Jud. Brăila.
Da. INSIST SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. INSIST SERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].