Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 79,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
INFOVAT SRL (CUI 4056128) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 1993. Activitatea principală este Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).
În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 263.503 lei (+791% față de 2023) și un profit net de 208.852 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 12.892 lei |
| 2016 | 40.679 lei |
| 2017 | 23.224 lei |
| 2018 | 34.982 lei |
| 2019 | 42.902 lei |
| 2020 | 37.566 lei |
| 2021 | 36.122 lei |
| 2022 | 32.576 lei |
| 2023 | 29.589 lei |
| 2024 | 263.503 lei |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 263.503 | 29.589 | 32.576 | 36.122 | 37.566 | 42.902 | 34.982 | 23.224 | 40.679 | 12.892 |
| Profit net | 208.852 | -19.318 | -11.914 | 1.113 | -10.365 | 1.457 | 3.380 | 7.186 | 18.374 | 1 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 479.141 | 214.932 | 199.394 | 289.005 | 263.768 | 253.577 | 222.752 | 202.554 | 223.278 | 220.355 |
| Stocuri | 164 | - | - | - | - | 8.500 | 6.500 | 98 | - | - |
| Creanțe | 129.048 | 89.303 | 85.687 | 85.735 | 84.021 | 2.263 | 1.383 | 9.743 | 5.563 | 4.372 |
| Datorii | 115.640 | 60.208 | 25.351 | 103.048 | 78.924 | 58.368 | 29.001 | 12.183 | 40.092 | 55.543 |
| Capitaluri proprii | 363.501 | 154.724 | 174.043 | 185.957 | 184.844 | 195.209 | 193.751 | 190.371 | 183.186 | 164.812 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 79,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,14 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
24% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. INFOVAT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a INFOVAT SRL în 2024 a fost de 263.503 lei, în creștere cu 791% față de 2023.
În 2024, INFOVAT SRL a înregistrat un profit net de 208.852 lei.
Activitatea principală a INFOVAT SRL este Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).
INFOVAT SRL are sediul social la adresa Str. ARH. PETRE ANTONESCU Nr. 6, Bl. 28, Sc. A, Et. 7, Ap. 47, București Sectorul 2, Jud. București, 22343.
Da. INFOVAT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. INFOVAT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].