ActivăSRL

INDICE SRL

Str. Hermann Oberth Nr. 11, Et. 1, Ap. 11, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500331

CAEN 4721: Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CUI
28299795
Reg. Com.
J08/592/2011
Înființată
5 aprilie 2011
Vechime
15 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
388 mii lei
Profit net 2025
-290 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.04.2011

Rezumat

Pe scurt

INDICE SRL (CUI 28299795) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN 4721).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 388.075 lei (-73% față de 2024) și o pierdere netă de 290.193 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28299795
Nr. Reg. Com.
J08/592/2011
EUID
ROONRC.J08/592/2011
Cod CAEN principal
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
Data înființării
5 aprilie 2011
Vechime
15 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Hermann Oberth Nr. 11, Et. 1, Ap. 11, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500331

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MUS••• VIOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-72,8% față de 2024

388.075 RON

2024: 1.425.832 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 317.381 RONAnul 2017: 210.149 RONAnul 2018: 523.776 RONAnul 2019: 722.033 RONAnul 2020: 668.835 RONAnul 2021: 252.563 RONAnul 2022: 334.306 RONAnul 2023: 197.758 RONAnul 2024: 1.425.832 RONAnul 2025: 388.075 RON

Profit net 2025

-192,2% față de 2024

-290.193 RON

2024: -99.321 RON

-300k-200k-100k0100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -35.803 RONAnul 2017: -77.530 RONAnul 2018: -28.210 RONAnul 2019: 485 RONAnul 2020: 20.750 RONAnul 2021: -208.941 RONAnul 2022: -138.614 RONAnul 2023: -118.950 RONAnul 2024: -99.321 RONAnul 2025: -290.193 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    388 mii lei
    Profit net
    -290 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    -99 mii lei
    Angajați
    0
  • 2023

    Cifra de afaceri
    198 mii lei
    Profit net
    -119 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    334 mii lei
    Profit net
    -139 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    253 mii lei
    Profit net
    -209 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    669 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    722 mii lei
    Profit net
    485 lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    524 mii lei
    Profit net
    -28 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    210 mii lei
    Profit net
    -78 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    317 mii lei
    Profit net
    -36 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-75%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 74,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,43Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 43% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
232%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

232% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/592/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre INDICE SRL

Este INDICE SRL activă?

Da. INDICE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a INDICE SRL?

Cifra de afaceri a INDICE SRL în 2025 a fost de 388.075 lei, în scădere cu 73% față de 2024.

Ce profit a avut INDICE SRL în 2025?

În 2025, INDICE SRL a înregistrat o pierdere netă de 290.193 lei.

Ce activitate are INDICE SRL?

Activitatea principală a INDICE SRL este Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN 4721).

Unde are sediul INDICE SRL?

INDICE SRL are sediul social la adresa Str. Hermann Oberth Nr. 11, Et. 1, Ap. 11, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500331.

INDICE SRL este plătitoare de TVA?

Da. INDICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

INDICE SRL are datorii la ANAF?

Nu. INDICE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre INDICE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].