ActivăSRL

INA-FLORESCU SRL

Str. 9 Mai Nr. 29, Bl. 29, Sc. C, Et. P, Ap. POZ. 10, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600066

CAEN 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CUI
984232
Reg. Com.
J04/1483/1991
Înființată
28 august 1991
Vechime
35 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
969 mii lei
Profit net 2025
96 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.12.1992

Rezumat

Pe scurt

INA-FLORESCU SRL (CUI 984232) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 968.871 lei (+5,9% față de 2024) și un profit net de 96.252 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
984232
Nr. Reg. Com.
J04/1483/1991
EUID
ROONRC.J04/1483/1991
Cod CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Data înființării
28 august 1991
Vechime
35 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. 9 Mai Nr. 29, Bl. 29, Sc. C, Et. P, Ap. POZ. 10, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600066

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • FLORE••• DO••• ECATER•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+5,9% față de 2024

968.871 RON

2024: 914.793 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.156.482 RONAnul 2017: 980.197 RONAnul 2018: 816.528 RONAnul 2019: 865.415 RONAnul 2020: 852.717 RONAnul 2021: 938.622 RONAnul 2022: 882.255 RONAnul 2023: 976.233 RONAnul 2024: 914.793 RONAnul 2025: 968.871 RON

Profit net 2025

+36,2% față de 2024

96.252 RON

2024: 70.679 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 53.107 RONAnul 2017: 27.448 RONAnul 2018: 45.649 RONAnul 2019: 41.132 RONAnul 2020: 60.609 RONAnul 2021: 211.935 RONAnul 2022: 138.442 RONAnul 2023: 134.270 RONAnul 2024: 70.679 RONAnul 2025: 96.252 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    969 mii lei
    Profit net
    96 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    915 mii lei
    Profit net
    71 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    976 mii lei
    Profit net
    134 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    882 mii lei
    Profit net
    138 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    939 mii lei
    Profit net
    212 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    853 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    865 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    817 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    980 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,9%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,58Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,58 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
36%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/1483/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre INA-FLORESCU SRL

Este INA-FLORESCU SRL activă?

Da. INA-FLORESCU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a INA-FLORESCU SRL?

Cifra de afaceri a INA-FLORESCU SRL în 2025 a fost de 968.871 lei, în creștere cu 5,9% față de 2024.

Ce profit a avut INA-FLORESCU SRL în 2025?

În 2025, INA-FLORESCU SRL a înregistrat un profit net de 96.252 lei.

Ce activitate are INA-FLORESCU SRL?

Activitatea principală a INA-FLORESCU SRL este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Unde are sediul INA-FLORESCU SRL?

INA-FLORESCU SRL are sediul social la adresa Str. 9 Mai Nr. 29, Bl. 29, Sc. C, Et. P, Ap. POZ. 10, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600066.

INA-FLORESCU SRL este plătitoare de TVA?

Da. INA-FLORESCU SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

INA-FLORESCU SRL are datorii la ANAF?

Nu. INA-FLORESCU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre INA-FLORESCU SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].