Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
IMPEX-NIRAL SRL (CUI 160044) este o societate cu răspundere limitată activă din Mioveni, județul Argeș, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 799.986 lei (+17% față de 2024) și un profit net de 51.861 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 602.776 lei |
| 2017 | 716.958 lei |
| 2018 | 711.115 lei |
| 2019 | 786.170 lei |
| 2020 | 637.491 lei |
| 2021 | 699.219 lei |
| 2022 | 721.676 lei |
| 2023 | 679.398 lei |
| 2024 | 682.939 lei |
| 2025 | 799.986 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 799.986 | 682.939 | 679.398 | 721.676 | 699.219 | 637.491 | 786.170 | 711.115 | 716.958 | 602.776 |
| Profit net | 51.861 | 6.163 | 103.679 | 39.173 | 70.171 | 100.569 | -40.047 | -56.662 | -52.021 | -16.935 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 3 | 2 | 4 | 6 | 6 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 237.348 | 304.326 | 107.620 | 113.814 | 118.848 | 123.881 | 131.392 | 147.650 | 164.899 | 184.149 |
| Active circulante | 166.326 | 213.323 | 230.152 | 246.045 | 271.453 | 301.068 | 263.958 | 291.386 | 264.427 | 260.701 |
| Stocuri | 108.847 | 136.581 | 167.115 | 201.626 | 251.942 | 281.634 | 252.773 | 275.727 | 249.758 | 253.700 |
| Creanțe | 4.316 | 23.642 | 9.342 | 12.246 | 11.812 | 19.024 | 8.648 | 12.355 | 5.625 | 5.019 |
| Datorii | 321.744 | 487.579 | 313.866 | 440.547 | 509.248 | 614.067 | 685.239 | 689.018 | 622.873 | 585.960 |
| Capitaluri proprii | 81.930 | 30.070 | 23.906 | -79.773 | -118.947 | -189.118 | -289.686 | -249.639 | -192.977 | -140.956 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 52% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
80% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. IMPEX-NIRAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a IMPEX-NIRAL SRL în 2025 a fost de 799.986 lei, în creștere cu 17% față de 2024.
În 2025, IMPEX-NIRAL SRL a înregistrat un profit net de 51.861 lei.
Activitatea principală a IMPEX-NIRAL SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
IMPEX-NIRAL SRL are sediul social la adresa B-dul DACIA, Bl. D1, Sc. B, Ap. 10, Oraș Mioveni, Jud. Argeș, 4021.
Da. IMPEX-NIRAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. IMPEX-NIRAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].