IMF DEVCONS S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 06.04.2021
EPISCOP VULCAN Nr. 39, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

IMF DEVCONS S.R.L. (CUI 44060209) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2021. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.493 lei (-98% față de 2024) și o pierdere netă de 323.603 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
38,5 miilei
−98,0%, față de 2024
Profit net 2025
−323,6 miilei
−280,7%, față de 2024
Angajați 2025
1
−90,0%, față de 2024
Marjă netă
-840,7%
Capital social
100lei
Vechime
5ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2021-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2021298.498 lei
2022449.222 lei
20231.745.372 lei
20241.917.695 lei
202538.493 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021
Cifra de afaceri38.4931.917.6951.745.372449.222298.498
Profit net-323.603179.03957.539190.534271.001
Număr mediu de angajați1101121
Active imobilizate413.004370.717284.881279.4737.477
Active circulante92.800174.724200.434300.549301.561
Stocuri22.1849.51132.19852.763-
Creanțe61.81750.645120.978226.44431.767
Datorii608.208325.426427.656389.36837.937
Capitaluri proprii-86.905236.69857.659190.654271.101
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-841% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 840,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,15 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 15% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
117% Față de anul anterior: în creștere

117% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 06.04.2021

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
44060209
Nr. Reg. Com.
J2021006237401
EUID
ROONRC.J2021006237401
Cod CAEN principal
6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
6 aprilie 2021
Vechime
5 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
100 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
EPISCOP VULCAN Nr. 39, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Episcop Vulcan Nr. 39, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IORDA••• MAR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2021
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/6237/2021. ONRC
  3. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre IMF DEVCONS S.R.L.

Este IMF DEVCONS S.R.L. activă?

Da. IMF DEVCONS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a IMF DEVCONS S.R.L.?

Cifra de afaceri a IMF DEVCONS S.R.L. în 2025 a fost de 38.493 lei, în scădere cu 98% față de 2024.

Ce profit a avut IMF DEVCONS S.R.L. în 2025?

În 2025, IMF DEVCONS S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 323.603 lei.

Ce activitate are IMF DEVCONS S.R.L.?

Activitatea principală a IMF DEVCONS S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul IMF DEVCONS S.R.L.?

IMF DEVCONS S.R.L. are sediul social la adresa EPISCOP VULCAN Nr. 39, București Sectorul 1, Jud. București.

IMF DEVCONS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. IMF DEVCONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

IMF DEVCONS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. IMF DEVCONS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre IMF DEVCONS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].