Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
IMDIA SRL (CUI 15884509) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Viforâta, Comuna Aninoasa, județul Dâmbovița, înființată în 2003. Activitatea principală este Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) (CAEN 1013).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28,5 mil. lei (-5,5% față de 2024) și un profit net de 4,23 mil. lei, cu 68 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 30.333.771 lei |
| 2017 | 32.899.939 lei |
| 2018 | 33.007.001 lei |
| 2019 | 29.175.753 lei |
| 2020 | 27.814.885 lei |
| 2021 | 26.819.093 lei |
| 2022 | 27.777.188 lei |
| 2023 | 29.246.560 lei |
| 2024 | 30.102.990 lei |
| 2025 | 28.450.858 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28.450.858 | 30.102.990 | 29.246.560 | 27.777.188 | 26.819.093 | 27.814.885 | 29.175.753 | 33.007.001 | 32.899.939 | 30.333.771 |
| Profit net | 4.229.642 | 2.865.132 | 1.903.887 | 2.669.644 | 5.407.849 | 3.133.424 | 2.147.715 | 2.832.850 | 1.922.193 | 1.520.990 |
| Număr mediu de angajați | 68 | 73 | 81 | 87 | 91 | 90 | 88 | 115 | 116 | 118 |
| Active imobilizate | 15.282.815 | 14.639.699 | 15.232.475 | 13.570.312 | 12.170.410 | 11.399.920 | 11.334.389 | 11.868.223 | 12.005.504 | 9.538.096 |
| Active circulante | 5.325.070 | 5.269.894 | 5.207.197 | 7.247.958 | 8.291.412 | 7.178.410 | 6.024.707 | 5.804.755 | 5.456.039 | 4.888.869 |
| Stocuri | 1.081.137 | 1.220.015 | 1.449.925 | 1.604.478 | 1.531.188 | 1.121.670 | 1.371.080 | 1.133.370 | 1.353.821 | 1.108.859 |
| Creanțe | 3.793.556 | 3.755.869 | 3.528.061 | 5.201.278 | 4.767.361 | 3.534.516 | 4.532.723 | 3.770.003 | 3.235.209 | 3.490.001 |
| Datorii | 6.243.470 | 7.785.970 | 8.926.742 | 8.119.067 | 6.586.083 | 6.715.662 | 6.764.821 | 7.154.291 | 8.702.846 | 7.715.722 |
| Capitaluri proprii | 11.869.023 | 10.504.513 | 9.377.744 | 10.125.443 | 12.863.648 | 10.515.613 | 8.916.189 | 9.363.683 | 7.418.316 | 6.925.681 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 85% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. IMDIA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a IMDIA SRL în 2025 a fost de 28.450.858 lei (28,5 mil. lei), în scădere cu 5,5% față de 2024.
În 2025, IMDIA SRL a înregistrat un profit net de 4,23 mil. lei (4.229.642 lei).
Activitatea principală a IMDIA SRL este Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) (CAEN 1013).
IMDIA SRL are sediul social la adresa Str. SILOZULUI Nr. 1, Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Jud. Dâmbovița.
Da. IMDIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. IMDIA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].