IGNATSOFT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 18.03.2024
ORAVIŢA Nr. 1, Bl. A108, Sc. A, Et. 2, Ap. 6, CAMERA 1, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 300244 6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

IGNATSOFT S.R.L. (CUI 49784172) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2024. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 470.391 lei (+121% față de 2024) și un profit net de 354.999 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
470,4 miilei
+121,4%, față de 2024
Profit net 2025
355 miilei
+124,5%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
75,5%
Capital social
200lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2024-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2024212.468 lei
2025470.391 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024
Cifra de afaceri470.391212.468
Profit net354.999158.162
Număr mediu de angajați11
Active imobilizate26.62211.923
Active circulante380.924163.537
Stocuri--
Creanțe318.19766.767
Datorii62.64017.098
Capitaluri proprii344.906158.362
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
75% Față de anul anterior: stabil

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 75,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
6,08 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,08 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
15% Față de anul anterior: în creștere

15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.03.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
49784172
Nr. Reg. Com.
J2024001111354
EUID
ROONRC.J2024001111354
Cod CAEN principal
6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
18 martie 2024
Vechime
2 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
ORAVIŢA Nr. 1, Bl. A108, Sc. A, Et. 2, Ap. 6, CAMERA 1, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 300244
Domiciliu fiscal
Str. Oraviţa Nr. 1, CAMERA 1, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300244

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0724••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IG••• CRIST•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1111/2024. ONRC
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre IGNATSOFT S.R.L.

Este IGNATSOFT S.R.L. activă?

Da. IGNATSOFT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a IGNATSOFT S.R.L.?

Cifra de afaceri a IGNATSOFT S.R.L. în 2025 a fost de 470.391 lei, în creștere cu 121% față de 2024.

Ce profit a avut IGNATSOFT S.R.L. în 2025?

În 2025, IGNATSOFT S.R.L. a înregistrat un profit net de 354.999 lei.

Ce activitate are IGNATSOFT S.R.L.?

Activitatea principală a IGNATSOFT S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul IGNATSOFT S.R.L.?

IGNATSOFT S.R.L. are sediul social la adresa ORAVIȚA Nr. 1, Bl. A108, Sc. A, Et. 2, Ap. 6, CAMERA 1, Municipiul Timișoara, Jud. Timiș, 300244.

IGNATSOFT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. IGNATSOFT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

IGNATSOFT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. IGNATSOFT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre IGNATSOFT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].