ActivăSRL

IDEAL SISTEM SRL

Str. Fântânele Nr. 55, Ap. 85, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CUI
19025847
Reg. Com.
J12/3068/2006
Înființată
18 septembrie 2006
Vechime
20 de ani
Cifra de afaceri 2025
780 mii lei
Profit net 2025
30 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.09.2006

Rezumat

Pe scurt

IDEAL SISTEM SRL (CUI 19025847) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 779.650 lei (+19% față de 2024) și un profit net de 29.675 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
19025847
Nr. Reg. Com.
J12/3068/2006
EUID
ROONRC.J2006003068122
Cod CAEN principal
4683 - Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Data înființării
18 septembrie 2006
Vechime
20 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Fântânele Nr. 55, Ap. 85, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• R••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+19,2% față de 2024

779.650 RON

2024: 653.906 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 614.801 RONAnul 2017: 692.780 RONAnul 2018: 847.069 RONAnul 2019: 695.387 RONAnul 2020: 998.762 RONAnul 2021: 777.873 RONAnul 2022: 817.437 RONAnul 2023: 469.145 RONAnul 2024: 653.906 RONAnul 2025: 779.650 RON

Profit net 2025

-57,3% față de 2024

29.675 RON

2024: 69.472 RON

-400k-200k0200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -14.784 RONAnul 2017: -336.912 RONAnul 2018: -7.323 RONAnul 2019: 1.002 RONAnul 2020: 403 RONAnul 2021: 9.175 RONAnul 2022: 141.210 RONAnul 2023: 41.105 RONAnul 2024: 69.472 RONAnul 2025: 29.675 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    780 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    654 mii lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    469 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    817 mii lei
    Profit net
    141 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    778 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    999 mii lei
    Profit net
    403 lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    695 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    847 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    693 mii lei
    Profit net
    -337 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    615 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,8%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,83Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 83% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
119%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

119% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3068/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre IDEAL SISTEM SRL

Este IDEAL SISTEM SRL activă?

Da. IDEAL SISTEM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a IDEAL SISTEM SRL?

Cifra de afaceri a IDEAL SISTEM SRL în 2025 a fost de 779.650 lei, în creștere cu 19% față de 2024.

Ce profit a avut IDEAL SISTEM SRL în 2025?

În 2025, IDEAL SISTEM SRL a înregistrat un profit net de 29.675 lei.

Ce activitate are IDEAL SISTEM SRL?

Activitatea principală a IDEAL SISTEM SRL este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

Unde are sediul IDEAL SISTEM SRL?

IDEAL SISTEM SRL are sediul social la adresa Str. Fântânele Nr. 55, Ap. 85, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

IDEAL SISTEM SRL este plătitoare de TVA?

Da. IDEAL SISTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

IDEAL SISTEM SRL are datorii la ANAF?

Nu. IDEAL SISTEM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre IDEAL SISTEM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].