Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
IDAR LUTEA SRL (CUI 23400588) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Simon, Comuna Bran, județul Brașov, înființată în 2008. Activitatea principală este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,54 mil. lei (+3,2% față de 2024) și un profit net de 144.119 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 643.725 lei |
| 2017 | 674.876 lei |
| 2018 | 864.081 lei |
| 2019 | 922.780 lei |
| 2020 | 1.065.915 lei |
| 2021 | 1.339.939 lei |
| 2022 | 1.467.023 lei |
| 2023 | 1.456.596 lei |
| 2024 | 1.493.097 lei |
| 2025 | 1.540.261 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.540.261 | 1.493.097 | 1.456.596 | 1.467.023 | 1.339.939 | 1.065.915 | 922.780 | 864.081 | 674.876 | 643.725 |
| Profit net | 144.119 | 88.320 | 126.408 | 106.237 | 94.569 | 39.493 | 67.935 | 146.937 | 143.002 | 18.568 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 530.820 | 589.744 | 618.891 | 511.723 | 541.497 | 598.395 | 646.178 | 402.388 | 290.927 | 84.957 |
| Active circulante | 1.450.204 | 1.399.843 | 1.467.906 | 1.201.419 | 889.708 | 743.886 | 546.466 | 444.417 | 308.391 | 236.174 |
| Stocuri | 1.275.948 | 1.221.526 | 1.255.677 | 1.136.042 | 821.992 | 678.350 | 486.719 | 407.380 | 275.568 | 210.450 |
| Creanțe | 56.125 | 43.722 | 33.680 | 35.295 | 24.157 | 31.272 | 46.664 | 23.482 | 24.703 | 7.029 |
| Datorii | 951.807 | 1.104.489 | 1.290.019 | 1.042.772 | 867.072 | 872.717 | 762.574 | 480.016 | 365.085 | 172.798 |
| Capitaluri proprii | 1.029.217 | 885.098 | 796.778 | 670.370 | 564.133 | 469.564 | 430.070 | 362.136 | 215.199 | 72.196 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,52 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. IDAR LUTEA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a IDAR LUTEA SRL în 2025 a fost de 1.540.261 lei (1,54 mil. lei), în creștere cu 3,2% față de 2024.
În 2025, IDAR LUTEA SRL a înregistrat un profit net de 144.119 lei.
Activitatea principală a IDAR LUTEA SRL este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).
IDAR LUTEA SRL are sediul social la adresa Sat Simon, Comuna Bran, Jud. Brașov.
Da. IDAR LUTEA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. IDAR LUTEA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].