ActivăSA

HYPERION SA

Şos. Nicolina Nr. 169A, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi

CAEN 2120: Fabricarea preparatelor farmaceutice

CUI
3912346
Reg. Com.
J22/1005/1993
Înființată
5 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
3,7 mil. lei
Profit net 2025
-2,3 mil. lei
Angajați 2025
19

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat cenzori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.05.1993

Rezumat

Pe scurt

HYPERION SA (CUI 3912346) este o societate pe acțiuni activă din Iași, înființată în 1993. Activitatea principală este Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN 2120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,7 mil. lei (+37% față de 2024) și o pierdere netă de 2,31 mil. lei, cu 19 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3912346
Nr. Reg. Com.
J22/1005/1993
EUID
ROONRC.J22/1005/1993
Cod CAEN principal
2120 - Fabricarea preparatelor farmaceutice
Data înființării
5 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Şos. Nicolina Nr. 169A, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0232••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GEORG••• VENE••• STOYA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+36,5% față de 2024

3.704.839 RON

2024: 2.713.411 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.135.713 RONAnul 2017: 1.843.581 RONAnul 2018: 319.737 RONAnul 2019: 1.672.588 RONAnul 2020: 1.444.355 RONAnul 2021: 3.373.314 RONAnul 2022: 1.900.416 RONAnul 2023: 2.459.089 RONAnul 2024: 2.713.411 RONAnul 2025: 3.704.839 RON

Profit net 2025

+16,3% față de 2024

-2.309.259 RON

2024: -2.758.420 RON

-3 mil-2 mil-1 mil01 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 177.595 RONAnul 2017: 27.557 RONAnul 2018: -981.666 RONAnul 2019: -1.901.485 RONAnul 2020: -2.468.119 RONAnul 2021: -1.846.846 RONAnul 2022: -2.827.625 RONAnul 2023: -2.803.801 RONAnul 2024: -2.758.420 RONAnul 2025: -2.309.259 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    -2,3 mil. lei
    Angajați
    19
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    -2,8 mil. lei
    Angajați
    29
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    -2,8 mil. lei
    Angajați
    35
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    -2,8 mil. lei
    Angajați
    34
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    -1,8 mil. lei
    Angajați
    35
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    -2,5 mil. lei
    Angajați
    35
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    -1,9 mil. lei
    Angajați
    30
  • 2018

    Cifra de afaceri
    320 mii lei
    Profit net
    -982 mii lei
    Angajați
    19
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    24
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    178 mii lei
    Angajați
    27

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-62%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Firma a pierdut 62,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,10Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 9,6% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
326%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

326% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1005/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre HYPERION SA

Este HYPERION SA activă?

Da. HYPERION SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a HYPERION SA?

Cifra de afaceri a HYPERION SA în 2025 a fost de 3.704.839 lei (3,7 mil. lei), în creștere cu 37% față de 2024.

Ce profit a avut HYPERION SA în 2025?

În 2025, HYPERION SA a înregistrat o pierdere netă de 2,31 mil. lei (2.309.259 lei).

Ce activitate are HYPERION SA?

Activitatea principală a HYPERION SA este Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN 2120).

Unde are sediul HYPERION SA?

HYPERION SA are sediul social la adresa Șos. Nicolina Nr. 169A, Mun. Iași, Jud. Iași.

HYPERION SA este plătitoare de TVA?

Da. HYPERION SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

HYPERION SA are datorii la ANAF?

Nu. HYPERION SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre HYPERION SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].