RadiatăSRL

HYPERICUM SRL

Str. Bradului Nr. 7, Bl. H5, Sc. A, Et. P, Ap. 3, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700656

CAEN 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CUI
5885345
Reg. Com.
J22/1629/1994
Înființată
22 iunie 1994
Vechime
32 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2019
27 mii lei
Profit net 2019
-10 mii lei
Angajați 2019
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 30.10.2020

Rezumat

Pe scurt

HYPERICUM SRL (CUI 5885345) a fost o societate cu răspundere limitată din Iași, înființată în 1994 și radiată în 2020. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 26.920 lei (-98% față de 2018) și o pierdere netă de 9.659 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
5885345
Nr. Reg. Com.
J22/1629/1994
EUID
ROONRC.J22/1629/1994
Cod CAEN principal
4773 - Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Data înființării
22 iunie 1994
Vechime
32 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Bradului Nr. 7, Bl. H5, Sc. A, Et. P, Ap. 3, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700656

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • VASILA••• IULI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2019

-98,1% față de 2018

26.920 RON

2018: 1.421.587 RON

01 mil2 mil2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 1.733.435 RONAnul 2011: 1.190.626 RONAnul 2012: 953.178 RONAnul 2013: 1.042.351 RONAnul 2014: 1.124.469 RONAnul 2015: 1.165.618 RONAnul 2016: 1.634.760 RONAnul 2017: 1.493.572 RONAnul 2018: 1.421.587 RONAnul 2019: 26.920 RON

Profit net 2019

-101,6% față de 2018

-9.659 RON

2018: 603.613 RON

-200k0200k400k600k800k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 182.689 RONAnul 2011: 173.303 RONAnul 2012: 112.240 RONAnul 2013: 151.728 RONAnul 2014: 135.507 RONAnul 2015: 7 RONAnul 2016: 96.159 RONAnul 2017: 9.818 RONAnul 2018: 603.613 RONAnul 2019: -9.659 RON

Evoluție pe ani

  • 2019

    Cifra de afaceri
    27 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    604 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    96 mii lei
    Angajați
    6
  • 2015

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    7 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    136 mii lei
    Angajați
    6
  • 2013

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    152 mii lei
    Angajați
    6
  • 2012

    Cifra de afaceri
    953 mii lei
    Profit net
    112 mii lei
    Angajați
    5
  • 2011

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    173 mii lei
    Angajați
    6
  • 2010

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    183 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2019

Marjă netăSlab
-36%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Firma a pierdut 35,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1.392,35Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1.392,35 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
0,1%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

0,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1994 - 1994)
  1. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1629/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre HYPERICUM SRL

Este HYPERICUM SRL activă?

Nu. HYPERICUM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Care este cifra de afaceri a HYPERICUM SRL?

Cifra de afaceri a HYPERICUM SRL în 2019 a fost de 26.920 lei, în scădere cu 98% față de 2018.

Ce profit a avut HYPERICUM SRL în 2019?

În 2019, HYPERICUM SRL a înregistrat o pierdere netă de 9.659 lei.

Câți angajați avea HYPERICUM SRL?

Conform bilanțului pe 2019, HYPERICUM SRL a avut în medie 1 angajat (față de 6 angajați în 2018).

Ce activitate avea HYPERICUM SRL?

Activitatea principală a HYPERICUM SRL era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Unde avea sediul HYPERICUM SRL?

HYPERICUM SRL avea sediul social la adresa Str. Bradului Nr. 7, Bl. H5, Sc. A, Et. P, Ap. 3, Mun. Iași, Jud. Iași, 700656.

HYPERICUM SRL are datorii la ANAF?

Nu. HYPERICUM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre HYPERICUM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].