HVA TECHNOLOGY SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 01.03.2007
Str. Elev Ştefănescu Nr. 11, Bl. 450, Sc. A, Et. 1, Ap. 23, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti 6311, Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Prezentare

Pe scurt

HVA TECHNOLOGY SRL (CUI 21246432) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2007. Activitatea principală este Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 61.568 lei (-0,6% față de 2024) și un profit net de 11.155 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
61,6 miilei
−0,6%, față de 2024
Profit net 2025
11,2 miilei
+508,2%, față de 2024
Angajați 2025
-
Marjă netă
18,1%
Capital social
210lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016129.799 lei
201763.157 lei
201881.092 lei
201961.853 lei
202061.367 lei
2021101.324 lei
202294.663 lei
2023117.472 lei
202461.945 lei
202561.568 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri61.56861.945117.47294.663101.32461.36761.85381.09263.157129.799
Profit net11.1551.83432.6779.60016.466-2.69312.2766.22810.67229.993
Număr mediu de angajați--0---111-
Active imobilizate4.5897.1238.3353.9984.802----197
Active circulante39.49415.80141.9529.90719.0363.35417.33812.26116.23562.917
Stocuri3.513-146---5.3385.2985.3501.521
Creanțe11.7137521.747---631.020932.762
Datorii32.15820.3207.2403.5359.2955.2774.2925.2784.8085.258
Capitaluri proprii11.9252.60443.04710.37014.543-1.92313.0466.98311.42757.856
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
18% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,23 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,23 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
73% Față de anul anterior: în scădere

73% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 01.03.2007

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
21246432
Nr. Reg. Com.
J40/4275/2007
EUID
ROONRC.J40/4275/2007
Cod CAEN principal
6311, Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Data înființării
1 martie 2007
Vechime
19 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
210 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Str. Elev Ştefănescu Nr. 11, Bl. 450, Sc. A, Et. 1, Ap. 23, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Elev Stefanescu Nr. 11, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21684

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0724••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • RIE••• AND••• •••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2023
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2016
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2009
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2007
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/4275/2007. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre HVA TECHNOLOGY SRL

Este HVA TECHNOLOGY SRL activă?

Da. HVA TECHNOLOGY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a HVA TECHNOLOGY SRL?

Cifra de afaceri a HVA TECHNOLOGY SRL în 2025 a fost de 61.568 lei, în scădere cu 0,6% față de 2024.

Ce profit a avut HVA TECHNOLOGY SRL în 2025?

În 2025, HVA TECHNOLOGY SRL a înregistrat un profit net de 11.155 lei.

Ce activitate are HVA TECHNOLOGY SRL?

Activitatea principală a HVA TECHNOLOGY SRL este Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

Unde are sediul HVA TECHNOLOGY SRL?

HVA TECHNOLOGY SRL are sediul social la adresa Str. Elev Ștefănescu Nr. 11, Bl. 450, Sc. A, Et. 1, Ap. 23, București Sectorul 2, Jud. București.

HVA TECHNOLOGY SRL este plătitoare de TVA?

Da. HVA TECHNOLOGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

HVA TECHNOLOGY SRL are datorii la ANAF?

Nu. HVA TECHNOLOGY SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre HVA TECHNOLOGY SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].