RadiatăSRL

HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL

Şos. Bucureşti-Ploieşti Nr. 19-21, Et. 4, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 610: Extracția petrolului brut

CUI
27102380
Reg. Com.
J40/6441/2010
Înființată
24 iunie 2010
Vechime
16 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2024
702 mii lei
Profit net 2024
-20,4 mil. lei
Angajați 2024
17

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 08.07.2025

Rezumat

Pe scurt

HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL (CUI 27102380) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 1), înființată în 2010 și radiată în 2025. Activitatea principală era Extracția petrolului brut (CAEN 0610).

Ultimul bilanț, din 2024, arată o cifră de afaceri de 702.469 lei (+3.231% față de 2023) și o pierdere netă de 20,4 mil. lei, cu 17 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
27102380
Nr. Reg. Com.
J40/6441/2010
EUID
ROONRC.J40/6441/2010
Cod CAEN principal
610 - Extracția petrolului brut
Data înființării
24 iunie 2010
Vechime
16 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Şos. Bucureşti-Ploieşti Nr. 19-21, Et. 4, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • A••• EUG••• SAND•••
  • ASHLE••• LEI••• EVER•••
  • WILL••• JA••• KAST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

+3231,4% față de 2023

702.469 RON

2023: 21.086 RON

025 mil50 mil75 mil100 mil2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 49.662 RONAnul 2016: 9.057.830 RONAnul 2017: 51.122.985 RONAnul 2018: 68.465.178 RONAnul 2019: 80.817.773 RONAnul 2020: 52.932.083 RONAnul 2021: 68.410.288 RONAnul 2022: 26.849.220 RONAnul 2023: 21.086 RONAnul 2024: 702.469 RON

Profit net 2024

+68,0% față de 2023

-20.437.301 RON

2023: -63.853.813 RON

-150 mil-100 mil-50 mil050 mil2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: -126.320.298 RONAnul 2016: -3.909.555 RONAnul 2017: 15.476.477 RONAnul 2018: 17.894.310 RONAnul 2019: -36.393.615 RONAnul 2020: -20.766.076 RONAnul 2021: -42.715.967 RONAnul 2022: -40.217.468 RONAnul 2023: -63.853.813 RONAnul 2024: -20.437.301 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    702 mii lei
    Profit net
    -20,4 mil. lei
    Angajați
    17
  • 2023

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    -63,9 mil. lei
    Angajați
    21
  • 2022

    Cifra de afaceri
    26,8 mil. lei
    Profit net
    -40,2 mil. lei
    Angajați
    22
  • 2021

    Cifra de afaceri
    68,4 mil. lei
    Profit net
    -42,7 mil. lei
    Angajați
    24
  • 2020

    Cifra de afaceri
    52,9 mil. lei
    Profit net
    -20,8 mil. lei
    Angajați
    27
  • 2019

    Cifra de afaceri
    80,8 mil. lei
    Profit net
    -36,4 mil. lei
    Angajați
    30
  • 2018

    Cifra de afaceri
    68,5 mil. lei
    Profit net
    17,9 mil. lei
    Angajați
    30
  • 2017

    Cifra de afaceri
    51,1 mil. lei
    Profit net
    15,5 mil. lei
    Angajați
    19
  • 2016

    Cifra de afaceri
    9,1 mil. lei
    Profit net
    -3,9 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2015

    Cifra de afaceri
    50 mii lei
    Profit net
    -126,3 mil. lei
    Angajați
    12

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăSlab
-2.909%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Firma a pierdut 2.909,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
578,92Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 578,92 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
0,2%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

0,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  6. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2010 - 2025)
  1. 2025

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/6441/2010.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL

Este HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL activă?

Nu. HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL?

Cifra de afaceri a HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL în 2024 a fost de 702.469 lei, în creștere cu 3.231% față de 2023.

Ce profit a avut HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL în 2024?

În 2024, HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL a înregistrat o pierdere netă de 20,4 mil. lei (20.437.301 lei).

Câți angajați avea HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL?

Conform bilanțului pe 2024, HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL a avut în medie 17 angajați (față de 21 de angajați în 2023).

Ce activitate avea HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL?

Activitatea principală a HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL era Extracția petrolului brut (CAEN 0610).

Unde avea sediul HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL?

HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL avea sediul social la adresa Șos. București-Ploiești Nr. 19-21, Et. 4, Sector 1 Mun. București, Jud. București.

HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL are datorii la ANAF?

Nu. HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].