Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HSL SOLUTIONS SRL (CUI 18796690) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22,8 mil. lei (+29% față de 2024) și un profit net de 4,82 mil. lei, cu 15 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 8.001.864 lei |
| 2017 | 9.812.231 lei |
| 2018 | 11.075.860 lei |
| 2019 | 14.196.825 lei |
| 2020 | 12.832.038 lei |
| 2021 | 13.689.322 lei |
| 2022 | 17.632.854 lei |
| 2023 | 17.326.457 lei |
| 2024 | 17.677.003 lei |
| 2025 | 22.832.381 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22.832.381 | 17.677.003 | 17.326.457 | 17.632.854 | 13.689.322 | 12.832.038 | 14.196.825 | 11.075.860 | 9.812.231 | 8.001.864 |
| Profit net | 4.816.348 | 3.700.722 | 3.963.260 | 4.978.992 | 3.382.269 | 2.802.659 | 2.944.421 | 2.152.251 | 2.077.739 | 1.726.343 |
| Număr mediu de angajați | 15 | 10 | 11 | 12 | - | 11 | 11 | 11 | 8 | 6 |
| Active imobilizate | 17.321.816 | 15.290.765 | 15.621.210 | 15.000.542 | 7.324.236 | 2.211.525 | 2.066.705 | 241.410 | 270.636 | 309.838 |
| Active circulante | 14.138.289 | 17.712.576 | 8.400.840 | 5.123.202 | 9.600.407 | 11.194.068 | 9.528.677 | 8.060.922 | 7.012.719 | 4.705.821 |
| Stocuri | 4.017.330 | 3.567.677 | 3.367.735 | 3.066.251 | 3.704.487 | 1.543.328 | 1.561.937 | 967.911 | 1.329.397 | 1.085.242 |
| Creanțe | 1.361.570 | 1.355.807 | 856.444 | 1.202.169 | 1.763.613 | 574.645 | 1.014.247 | 850.260 | 1.209.434 | 648.637 |
| Datorii | 4.824.617 | 7.283.185 | 1.046.509 | 1.111.463 | 1.838.722 | 1.701.941 | 2.694.389 | 2.345.760 | 3.479.033 | 3.289.076 |
| Capitaluri proprii | 26.516.766 | 25.589.307 | 22.975.541 | 19.012.281 | 15.085.921 | 11.703.652 | 8.900.993 | 5.956.572 | 3.804.322 | 1.726.583 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,93 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HSL SOLUTIONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HSL SOLUTIONS SRL în 2025 a fost de 22.832.381 lei (22,8 mil. lei), în creștere cu 29% față de 2024.
În 2025, HSL SOLUTIONS SRL a înregistrat un profit net de 4,82 mil. lei (4.816.348 lei).
Activitatea principală a HSL SOLUTIONS SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
HSL SOLUTIONS SRL are sediul social la adresa HISPANIA Nr. 34, Et. 1, Ap. 1, București Sectorul 2, Jud. București.
Da. HSL SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. HSL SOLUTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].