Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HRANA S.A. (CUI 11676351) este o societate pe acțiuni activă din Galați, înființată în 1999. Activitatea principală este Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN 1091).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 72 mil. lei (+34% față de 2024) și un profit net de 1,05 mil. lei, cu 117 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 29.252.151 lei |
| 2017 | 32.892.890 lei |
| 2018 | 41.717.758 lei |
| 2019 | 48.562.279 lei |
| 2020 | 53.107.395 lei |
| 2021 | 68.134.645 lei |
| 2022 | 73.864.891 lei |
| 2023 | 55.621.708 lei |
| 2024 | 53.629.434 lei |
| 2025 | 72.035.419 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 72.035.419 | 53.629.434 | 55.621.708 | 73.864.891 | 68.134.645 | 53.107.395 | 48.562.279 | 41.717.758 | 32.892.890 | 29.252.151 |
| Profit net | 1.048.922 | 1.100.979 | 3.239.900 | 1.885.157 | 1.636.589 | 617.072 | 1.769.717 | 562.787 | 181.640 | 160.833 |
| Număr mediu de angajați | 117 | 94 | 80 | 99 | 97 | 96 | 88 | 78 | 73 | 77 |
| Active imobilizate | 15.818.139 | 15.452.509 | 16.291.490 | 17.308.793 | 18.359.806 | 17.156.066 | 11.560.425 | 19.611.723 | 38.296.045 | 39.097.648 |
| Active circulante | 18.814.857 | 21.590.862 | 23.896.242 | 21.845.523 | 23.043.617 | 16.030.686 | 11.878.578 | 10.597.624 | 9.919.422 | 11.135.133 |
| Stocuri | 4.564.989 | 2.680.903 | 4.216.289 | 7.208.080 | 4.589.446 | 3.262.208 | 2.598.871 | 3.215.013 | 2.813.645 | 2.253.042 |
| Creanțe | 13.918.002 | 16.549.725 | 16.669.557 | 13.953.872 | 17.311.139 | 12.147.994 | 9.036.590 | 7.235.421 | 7.027.033 | 8.372.401 |
| Datorii | 19.964.600 | 20.968.337 | 20.760.513 | 21.618.004 | 24.090.716 | 16.346.651 | 8.758.827 | 17.037.263 | 17.712.314 | 19.888.497 |
| Capitaluri proprii | 15.412.547 | 15.464.604 | 17.607.437 | 15.959.246 | 15.615.122 | 14.553.931 | 12.654.037 | 10.884.320 | 28.089.718 | 28.170.777 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 94% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
56% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HRANA S.A. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HRANA S.A. în 2025 a fost de 72.035.419 lei (72 mil. lei), în creștere cu 34% față de 2024.
În 2025, HRANA S.A. a înregistrat un profit net de 1,05 mil. lei (1.048.922 lei).
Activitatea principală a HRANA S.A. este Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN 1091).
HRANA S.A. are sediul social la adresa Str. STEFAN CEL MARE Nr. 9, Mun. Galați, Jud. Galați, 800258.
Da. HRANA S.A. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. HRANA S.A. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].