Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 88 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HORBACI SRL (CUI 15776710) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Măriței, Comuna Dărmănești, județul Suceava, înființată în 2003 și radiată în 2025. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 2.722 lei (-11% față de 2022) și un profit net de 2.394 lei, fără angajați declarați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 17.103 lei |
| 2015 | 25.423 lei |
| 2016 | 24.006 lei |
| 2017 | 13.341 lei |
| 2018 | 16.075 lei |
| 2019 | 15.230 lei |
| 2020 | 8.830 lei |
| 2021 | 13.300 lei |
| 2022 | 3.050 lei |
| 2023 | 2.722 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.722 | 3.050 | 13.300 | 8.830 | 15.230 | 16.075 | 13.341 | 24.006 | 25.423 | 17.103 |
| Profit net | 2.394 | 2.722 | 5.607 | 8.410 | 14.467 | 15.339 | 6.664 | 3.935 | - | 2.827 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 77.661 | 77.661 | 74.851 | 69.287 | 60.751 | 46.369 | 31.147 | 24.314 | 23.489 | 39.244 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | 5.874 | 23.481 | 38.710 |
| Creanțe | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Datorii | 500 | 172 | 84 | 127 | 1 | 86 | 203 | 34 | 3.144 | 23.150 |
| Capitaluri proprii | 77.161 | 77.489 | 74.767 | 69.160 | 60.750 | 46.283 | 30.944 | 24.280 | 20.345 | 16.094 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 88 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 155,32 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
0,6% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. HORBACI SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.
Cifra de afaceri a HORBACI SRL în 2023 a fost de 2.722 lei, în scădere cu 11% față de 2022.
În 2023, HORBACI SRL a înregistrat un profit net de 2.394 lei.
Activitatea principală a HORBACI SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
HORBACI SRL avea sediul social la adresa Com. DARMANESTI Nr. 522, Sat Măriței, Comuna Dărmănești, Jud. Suceava, 5852.
Nu. HORBACI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].