Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HOLMAT AGRO SRL (CUI 27984358) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Văleni, Comuna Văleni, județul Vaslui, înființată în 2011. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,13 mil. lei (+272% față de 2024) și un profit net de 26.905 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 231.672 lei |
| 2017 | 243.248 lei |
| 2018 | 236.396 lei |
| 2019 | 438.165 lei |
| 2020 | 163.249 lei |
| 2021 | 915.019 lei |
| 2022 | 411.420 lei |
| 2023 | 622.723 lei |
| 2024 | 303.138 lei |
| 2025 | 1.126.788 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.126.788 | 303.138 | 622.723 | 411.420 | 915.019 | 163.249 | 438.165 | 236.396 | 243.248 | 231.672 |
| Profit net | 26.905 | 167.546 | 130.447 | 145.403 | 336.401 | 44.884 | 78.803 | 17.196 | 115.523 | 2.675 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 71.195 | 159.440 | 339.999 | 553.040 | 88.275 | 131.417 | 145.033 | 60.167 | 22.624 | 55.547 |
| Active circulante | 1.356.767 | 2.020.825 | 1.398.406 | 1.151.260 | 755.052 | 455.907 | 418.127 | 431.362 | 248.850 | 240.389 |
| Stocuri | 604.248 | 937.542 | 409.137 | 361.674 | 118.947 | 154.521 | 119.910 | 237.978 | 124.961 | 127.882 |
| Creanțe | 525.806 | 640.370 | 610.893 | 642.935 | 307.537 | 124.238 | 108.147 | 76.845 | 50.756 | 88.698 |
| Datorii | 1.036.494 | 1.539.852 | 1.261.356 | 1.118.810 | 403.105 | 330.474 | 351.100 | 358.272 | 145.621 | 281.076 |
| Capitaluri proprii | 397.443 | 619.507 | 486.743 | 595.184 | 449.916 | 266.808 | 222.018 | 143.215 | 130.383 | 14.860 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,31 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
72% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HOLMAT AGRO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HOLMAT AGRO SRL în 2025 a fost de 1.126.788 lei (1,13 mil. lei), în creștere cu 272% față de 2024.
În 2025, HOLMAT AGRO SRL a înregistrat un profit net de 26.905 lei.
Activitatea principală a HOLMAT AGRO SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
HOLMAT AGRO SRL are sediul social la adresa Sat Văleni, Comuna Văleni, Jud. Vaslui.
Da. HOLMAT AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. HOLMAT AGRO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].