ActivăSRL

HM LOGIC SRL

Int. Lugojului Nr. 16, Bl. B29, Sc. A, Ap. 13, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300135

CAEN 6210: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
30554806
Reg. Com.
J2012001979353
Înființată
16 august 2012
Vechime
14 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
108 mii lei
Profit net 2025
22 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 16.08.2012

Rezumat

Pe scurt

HM LOGIC SRL (CUI 30554806) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2012. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.984 lei (+15% față de 2024) și un profit net de 22.172 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30554806
Nr. Reg. Com.
J2012001979353
EUID
ROONRC.J2012001979353
Cod CAEN principal
6210 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
16 august 2012
Vechime
14 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Int. Lugojului Nr. 16, Bl. B29, Sc. A, Ap. 13, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300135

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MIH••• HO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+15,1% față de 2024

107.984 RON

2024: 93.788 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 57.484 RONAnul 2017: 58.990 RONAnul 2018: 127.717 RONAnul 2019: 99.181 RONAnul 2020: 102.021 RONAnul 2021: 81.611 RONAnul 2022: 70.384 RONAnul 2023: 50.854 RONAnul 2024: 93.788 RONAnul 2025: 107.984 RON

Profit net 2025

+121,3% față de 2024

22.172 RON

2024: -104.223 RON

-150k-100k-50k050k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 8.689 RONAnul 2017: 2.391 RONAnul 2018: 26.894 RONAnul 2019: 11.584 RONAnul 2020: 4.164 RONAnul 2021: -10.590 RONAnul 2022: 18.081 RONAnul 2023: 909 RONAnul 2024: -104.223 RONAnul 2025: 22.172 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    108 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    94 mii lei
    Profit net
    -104 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    51 mii lei
    Profit net
    909 lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    70 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    99 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    128 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    59 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    57 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
21%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 20,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,93Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 93% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
98%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

98% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1979/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre HM LOGIC SRL

Este HM LOGIC SRL activă?

Da. HM LOGIC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a HM LOGIC SRL?

Cifra de afaceri a HM LOGIC SRL în 2025 a fost de 107.984 lei, în creștere cu 15% față de 2024.

Ce profit a avut HM LOGIC SRL în 2025?

În 2025, HM LOGIC SRL a înregistrat un profit net de 22.172 lei.

Ce activitate are HM LOGIC SRL?

Activitatea principală a HM LOGIC SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul HM LOGIC SRL?

HM LOGIC SRL are sediul social la adresa Int. Lugojului Nr. 16, Bl. B29, Sc. A, Ap. 13, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300135.

HM LOGIC SRL este plătitoare de TVA?

Da. HM LOGIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

HM LOGIC SRL are datorii la ANAF?

Nu. HM LOGIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre HM LOGIC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].