ActivăSRL

HIGHPLAN PRO SRL

Str. Vasile Alecsandri Nr. 3, Ap. 3, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300078

CAEN 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CUI
32770822
Reg. Com.
J2014000312355
Înființată
11 februarie 2014
Vechime
12 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2024
28 mii lei
Profit net 2024
-45 mii lei
Angajați 2024
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.02.2014

Rezumat

Pe scurt

HIGHPLAN PRO SRL (CUI 32770822) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2014. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 27.647 lei (+33% față de 2023) și o pierdere netă de 45.177 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
32770822
Nr. Reg. Com.
J2014000312355
EUID
ROONRC.J2014000312355
Cod CAEN principal
7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
11 februarie 2014
Vechime
12 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Vasile Alecsandri Nr. 3, Ap. 3, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300078

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • LENG••• ANNAMA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

+32,6% față de 2023

27.647 RON

2023: 20.850 RON

020k40k60k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 14.607 RONAnul 2016: 32.230 RONAnul 2017: 18.614 RONAnul 2018: 27.867 RONAnul 2019: 51.291 RONAnul 2020: 32.590 RONAnul 2021: 20.459 RONAnul 2022: 20.549 RONAnul 2023: 20.850 RONAnul 2024: 27.647 RON

Profit net 2024

+4,7% față de 2023

-45.177 RON

2023: -47.417 RON

-60k-40k-20k020k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 1 RONAnul 2016: 14.248 RONAnul 2017: 1.905 RONAnul 2018: -29.154 RONAnul 2019: 12.778 RONAnul 2020: -12.578 RONAnul 2021: -45.788 RONAnul 2022: 383 RONAnul 2023: -47.417 RONAnul 2024: -45.177 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    -45 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    -47 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    383 lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    20 mii lei
    Profit net
    -46 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    33 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    51 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    -29 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    19 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    32 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    15 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăSlab
-163%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Firma a pierdut 163,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,49Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante acoperă doar 49% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
205%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

205% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/312/2014.

  5. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre HIGHPLAN PRO SRL

Este HIGHPLAN PRO SRL activă?

Da. HIGHPLAN PRO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a HIGHPLAN PRO SRL?

Cifra de afaceri a HIGHPLAN PRO SRL în 2024 a fost de 27.647 lei, în creștere cu 33% față de 2023.

Ce profit a avut HIGHPLAN PRO SRL în 2024?

În 2024, HIGHPLAN PRO SRL a înregistrat o pierdere netă de 45.177 lei.

Ce activitate are HIGHPLAN PRO SRL?

Activitatea principală a HIGHPLAN PRO SRL este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde are sediul HIGHPLAN PRO SRL?

HIGHPLAN PRO SRL are sediul social la adresa Str. Vasile Alecsandri Nr. 3, Ap. 3, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300078.

HIGHPLAN PRO SRL este plătitoare de TVA?

Nu. HIGHPLAN PRO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

HIGHPLAN PRO SRL are datorii la ANAF?

Nu. HIGHPLAN PRO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre HIGHPLAN PRO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].