ActivăSRL

HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL

Str. Mircea Vulcănescu Nr. 119, Bl. 1, Sc. 1, Et. 4, Ap. 12, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 10818

CAEN 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CUI
3165208
Reg. Com.
J40/18700/1992
Înființată
15 iulie 1992
Vechime
34 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2020
8,7 mil. lei
Profit net 2020
693 mii lei
Angajați 2020
24

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 01.04.2021

Rezumat

Pe scurt

HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL (CUI 3165208) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 1992. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 8,72 mil. lei (-62% față de 2019) și un profit net de 692.577 lei, cu 24 de angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3165208
Nr. Reg. Com.
J40/18700/1992
EUID
ROONRC.J40/18700/1992
Cod CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Data înființării
15 iulie 1992
Vechime
34 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mircea Vulcănescu Nr. 119, Bl. 1, Sc. 1, Et. 4, Ap. 12, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 10818

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MAT••• ZOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2020, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2020

-61,7% față de 2019

8.718.380 RON

2019: 22.752.990 RON

010 mil20 mil30 mil2008201120192020Anul 2008: 74.973 RONAnul 2011: 0 RONAnul 2019: 22.752.990 RONAnul 2020: 8.718.380 RON

Profit net 2020

-42,1% față de 2019

692.577 RON

2019: 1.196.285 RON

0500k1 mil2 mil2008201120192020Anul 2008: 12.549 RONAnul 2011: 0 RONAnul 2019: 1.196.285 RONAnul 2020: 692.577 RON

Evoluție pe ani

  • 2020

    Cifra de afaceri
    8,7 mil. lei
    Profit net
    693 mii lei
    Angajați
    24
  • 2019

    Cifra de afaceri
    22,8 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    22
  • 2011

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    0
  • 2008

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2020

Marjă netăBun
7,9%Față de anul anterior: în creștere
200820192020

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,93Față de anul anterior: în creștere
2008201120192020

Activele circulante acoperă doar 93% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
61%Față de anul anterior: stabil
2008201120192020

61% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2009

  2. 2022

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  3. 2021

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1992 - 1992)
  1. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/18700/1992.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL

Este HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL activă?

Da. HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL?

Cifra de afaceri a HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL în 2020 a fost de 8.718.380 lei (8,72 mil. lei), în scădere cu 62% față de 2019.

Ce profit a avut HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL în 2020?

În 2020, HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 692.577 lei.

Ce activitate are HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL?

Activitatea principală a HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Unde are sediul HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL?

HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL are sediul social la adresa Str. Mircea Vulcănescu Nr. 119, Bl. 1, Sc. 1, Et. 4, Ap. 12, Sector 1 Mun. București, Jud. București, 10818.

HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL este plătitoare de TVA?

Nu. HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL are datorii la ANAF?

Nu. HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre HIDRO CONSTRUCT IMPEX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].