Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HEVA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41416884) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Horezu, Oraș Horezu, județul Vâlcea, înființată în 2019. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,81 mil. lei (-28% față de 2024) și un profit net de 41.778 lei, cu 14 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2019 | 633.211 lei |
| 2020 | 3.702.478 lei |
| 2021 | 2.650.639 lei |
| 2022 | 3.289.273 lei |
| 2023 | 879.340 lei |
| 2024 | 3.880.050 lei |
| 2025 | 2.812.496 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.812.496 | 3.880.050 | 879.340 | 3.289.273 | 2.650.639 | 3.702.478 | 633.211 |
| Profit net | 41.778 | 68.348 | 1.072.571 | 29.845 | 247.396 | 717.693 | 74.474 |
| Număr mediu de angajați | 14 | 24 | 25 | 31 | 29 | 28 | 12 |
| Active imobilizate | 2.756.426 | 2.850.018 | 3.053.429 | 2.961.131 | 1.403.266 | 1.179.235 | 110.289 |
| Active circulante | 3.853.050 | 4.318.301 | 4.352.383 | 3.198.466 | 2.690.291 | 1.355.101 | 251.846 |
| Stocuri | 2.449.412 | 2.449.662 | 2.646.105 | 475.346 | 1.079.053 | 100.977 | 12.181 |
| Creanțe | 1.281.261 | 1.768.203 | 1.491.130 | 2.641.750 | 1.536.741 | 1.083.548 | 75.806 |
| Datorii | 4.184.603 | 4.739.836 | 4.763.633 | 5.089.989 | 3.053.794 | 1.741.969 | 287.461 |
| Capitaluri proprii | 2.424.873 | 2.428.483 | 2.642.179 | 1.069.608 | 1.039.763 | 792.367 | 74.674 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 92% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
63% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HEVA CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HEVA CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 2.812.496 lei (2,81 mil. lei), în scădere cu 28% față de 2024.
În 2025, HEVA CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 41.778 lei.
Activitatea principală a HEVA CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
HEVA CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa STADIONULUI Nr. 2B, Loc. Horezu, Oraș Horezu, Jud. Vâlcea, 245800.
Da. HEVA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. HEVA CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].