Marjă netă
SlabFirma a pierdut 1.092,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HERBSZT SRL (CUI 18628475) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Micfalău, Comuna Micfalău, județul Covasna, înființată în 2006. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.232 lei (-98% față de 2024) și o pierdere netă de 68.090 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 536.214 lei |
| 2017 | 295.754 lei |
| 2018 | 54.926 lei |
| 2019 | - |
| 2020 | - |
| 2021 | - |
| 2022 | - |
| 2023 | 255.270 lei |
| 2024 | 260.035 lei |
| 2025 | 6.232 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.232 | 260.035 | 255.270 | - | - | - | - | 54.926 | 295.754 | 536.214 |
| Profit net | -68.090 | 8.420 | 40.025 | -4.682 | -36.711 | -13.498 | -14.408 | 13.315 | -304.187 | 77.892 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | - | - | - | - | 1 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 89.628 | 102.858 | 141.276 | 82.240 | 11.623 | 57.337 | 57.337 | 57.404 | 56.054 | 93.721 |
| Active circulante | 99.619 | 158.818 | 121.758 | 111.659 | 141.335 | 126.192 | 102.788 | 137.319 | 142.672 | 216.811 |
| Stocuri | 27.026 | 25.225 | 2.041 | 1.750 | 16 | 16 | - | - | - | - |
| Creanțe | 46.249 | 48.037 | 102.623 | 58.147 | 44.380 | 125.000 | 99.428 | 129.718 | 141.312 | 141.059 |
| Datorii | 134.277 | 460.939 | 470.428 | 441.318 | 489.219 | 483.079 | 324.000 | 344.190 | 361.870 | 90.181 |
| Capitaluri proprii | 54.970 | -198.974 | -207.394 | -247.419 | -336.261 | -299.550 | -163.875 | -149.467 | -162.783 | 220.351 |
Firma a pierdut 1.092,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 74% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
71% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HERBSZT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HERBSZT SRL în 2025 a fost de 6.232 lei, în scădere cu 98% față de 2024.
În 2025, HERBSZT SRL a înregistrat o pierdere netă de 68.090 lei.
Activitatea principală a HERBSZT SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
HERBSZT SRL are sediul social la adresa Sat Micfalău, Comuna Micfalău, Jud. Covasna, 527115.
Da. HERBSZT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. HERBSZT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].