Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL (CUI 24653805) este o societate cu răspundere limitată activă din Brăila, înființată în 2008. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,43 mil. lei (-15% față de 2024) și un profit net de 88.836 lei, cu 7 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.547.594 lei |
| 2017 | 2.796.450 lei |
| 2018 | 2.994.691 lei |
| 2019 | 3.407.245 lei |
| 2020 | 3.119.361 lei |
| 2021 | 2.141.105 lei |
| 2022 | 2.341.343 lei |
| 2023 | 2.017.607 lei |
| 2024 | 1.683.359 lei |
| 2025 | 1.429.595 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.429.595 | 1.683.359 | 2.017.607 | 2.341.343 | 2.141.105 | 3.119.361 | 3.407.245 | 2.994.691 | 2.796.450 | 1.547.594 |
| Profit net | 88.836 | 185.678 | 221.488 | 216.888 | 114.845 | 40.485 | 83.746 | 82.093 | 56.816 | 60.915 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 8 | 7 | 7 | 9 | - | 10 | 10 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 1.044.874 | 1.021.656 | 1.081.451 | 966.052 | 744.147 | 858.017 | 947.017 | 946.558 | 784.688 | 565.113 |
| Active circulante | -3.188 | 9.638 | 3.283 | 31.004 | 64.587 | 417.757 | 147.869 | 288.207 | 270.898 | 381.504 |
| Stocuri | - | - | - | - | 2.000 | 2.000 | 865 | 5.644 | 1.981 | 1.981 |
| Creanțe | 137.253 | 148.425 | 106.884 | 152.297 | 205.503 | 322.703 | 290.844 | 369.112 | 137.031 | 288.937 |
| Datorii | 587.459 | 478.257 | 492.046 | 625.856 | 381.117 | 963.002 | 702.113 | 904.664 | 732.579 | 630.426 |
| Capitaluri proprii | 460.036 | 556.878 | 592.688 | 371.200 | 427.617 | 312.772 | 392.773 | 330.101 | 323.007 | 316.191 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar -0,5% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
56% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL în 2025 a fost de 1.429.595 lei (1,43 mil. lei), în scădere cu 15% față de 2024.
În 2025, HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL a înregistrat un profit net de 88.836 lei.
Activitatea principală a HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL are sediul social la adresa Str. BALDOVINEȘTI Nr. 40, Municipiul Brăila, Jud. Brăila.
Da. HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].