Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HARVIS-IMPEX SRL (CUI 4335165) este o societate cu răspundere limitată activă din Craiova, județul Dolj, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4684).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,92 mil. lei (-2,4% față de 2024) și un profit net de 309.280 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.066.908 lei |
| 2017 | 3.143.983 lei |
| 2018 | 2.685.405 lei |
| 2019 | 3.031.306 lei |
| 2020 | 3.398.382 lei |
| 2021 | 3.889.310 lei |
| 2022 | 3.980.839 lei |
| 2023 | 3.961.176 lei |
| 2024 | 4.015.766 lei |
| 2025 | 3.919.997 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.919.997 | 4.015.766 | 3.961.176 | 3.980.839 | 3.889.310 | 3.398.382 | 3.031.306 | 2.685.405 | 3.143.983 | 3.066.908 |
| Profit net | 309.280 | 253.923 | 340.772 | 521.240 | 445.887 | 231.797 | 112.500 | 248.927 | 232.602 | 259.532 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 345.643 | 370.493 | 411.663 | 407.208 | 441.670 | 476.146 | 431.048 | 338.288 | 340.185 | 342.083 |
| Active circulante | 2.832.265 | 2.704.221 | 2.597.045 | 3.174.913 | 2.859.923 | 2.206.697 | 2.276.513 | 2.271.488 | 2.185.530 | 1.783.494 |
| Stocuri | 1.063.800 | 955.252 | 975.379 | 1.031.968 | 901.248 | 732.216 | 700.813 | 736.247 | 763.665 | 648.430 |
| Creanțe | 1.656.831 | 1.625.821 | 1.322.242 | 1.745.417 | 1.163.074 | 1.103.776 | 1.101.246 | 1.087.415 | 1.128.239 | 1.134.292 |
| Datorii | 2.499.978 | 2.452.798 | 2.171.404 | 2.685.857 | 2.482.368 | 1.962.299 | 2.220.064 | 1.752.430 | 1.916.739 | 1.056.172 |
| Capitaluri proprii | 690.430 | 633.716 | 848.131 | 901.033 | 825.680 | 725.096 | 493.299 | 861.323 | 612.395 | 1.076.512 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,13 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
78% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HARVIS-IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HARVIS-IMPEX SRL în 2025 a fost de 3.919.997 lei (3,92 mil. lei), în scădere cu 2,4% față de 2024.
În 2025, HARVIS-IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 309.280 lei.
Activitatea principală a HARVIS-IMPEX SRL este Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4684).
HARVIS-IMPEX SRL are sediul social la adresa Calea BUCUREȘTI, Bl. D3, Sc. 3, Ap. 8, Municipiul Craiova, Jud. Dolj, 1100.
Da. HARVIS-IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. HARVIS-IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].