Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
HARMAN INDUSTRIES SRL (CUI 6535763) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Hărman, Comuna Hărman, județul Brașov, înființată în 1994. Activitatea principală este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12 mil. lei (+29% față de 2024) și un profit net de 357.029 lei, cu 83 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 11.604.052 lei |
| 2017 | 7.953.511 lei |
| 2018 | 9.680.705 lei |
| 2019 | 8.439.742 lei |
| 2020 | 5.878.210 lei |
| 2021 | 7.453.516 lei |
| 2022 | 10.001.521 lei |
| 2023 | 11.673.335 lei |
| 2024 | 9.255.444 lei |
| 2025 | 11.950.676 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.950.676 | 9.255.444 | 11.673.335 | 10.001.521 | 7.453.516 | 5.878.210 | 8.439.742 | 9.680.705 | 7.953.511 | 11.604.052 |
| Profit net | 357.029 | 207.538 | 857.524 | 971.037 | 216.418 | 564.645 | 590.274 | 262.222 | 149.597 | 912.916 |
| Număr mediu de angajați | 83 | 94 | 91 | 101 | 98 | 94 | 109 | 105 | 128 | 132 |
| Active imobilizate | 935.213 | 930.596 | 951.512 | 938.864 | 1.035.493 | 1.135.580 | 1.247.642 | 1.325.186 | 1.026.869 | 1.142.843 |
| Active circulante | 3.083.894 | 3.821.930 | 3.146.143 | 2.963.963 | 2.563.894 | 2.788.247 | 2.841.203 | 3.084.007 | 3.783.752 | 4.341.894 |
| Stocuri | 57.010 | 54.944 | 53.310 | 134.199 | 193.847 | 194.856 | 193.724 | 289.891 | 577.440 | 580.342 |
| Creanțe | 1.378.285 | 1.706.728 | 1.331.455 | 1.024.710 | 1.493.230 | 1.317.867 | 1.407.451 | 1.870.016 | 1.972.973 | 2.387.590 |
| Datorii | 386.295 | 924.005 | 477.082 | 1.141.599 | 855.518 | 1.395.017 | 1.228.559 | 2.085.456 | 2.750.368 | 2.855.324 |
| Capitaluri proprii | 3.657.065 | 3.836.228 | 3.628.690 | 2.771.165 | 2.750.234 | 2.533.816 | 2.866.771 | 2.328.485 | 2.066.263 | 2.670.580 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,98 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
9,6% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. HARMAN INDUSTRIES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a HARMAN INDUSTRIES SRL în 2025 a fost de 11.950.676 lei (12 mil. lei), în creștere cu 29% față de 2024.
În 2025, HARMAN INDUSTRIES SRL a înregistrat un profit net de 357.029 lei.
Activitatea principală a HARMAN INDUSTRIES SRL este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
HARMAN INDUSTRIES SRL are sediul social la adresa PREOT DIMITRIE GRECEANU Nr. 47A, Sat Hărman, Comuna Hărman, Jud. Brașov, 507085.
Da. HARMAN INDUSTRIES SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. HARMAN INDUSTRIES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].