ActivăSRL

GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L.

Cal. Moldovei Nr. 197, Mun. Bacău, Jud. Bacău

CAEN 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CUI
26972215
Reg. Com.
J04/461/2010
Înființată
25 mai 2010
Vechime
16 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
1,3 mil. lei
Profit net 2025
11 mii lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.05.2010

Rezumat

Pe scurt

GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. (CUI 26972215) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2010. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,27 mil. lei (+4,9% față de 2024) și un profit net de 11.084 lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26972215
Nr. Reg. Com.
J04/461/2010
EUID
ROONRC.J2010000461042
Cod CAEN principal
4773 - Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Data înființării
25 mai 2010
Vechime
16 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Moldovei Nr. 197, Mun. Bacău, Jud. Bacău

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • P••• CE•••
  • P••• DANI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+4,9% față de 2024

1.274.500 RON

2024: 1.215.000 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 0 RONAnul 2020: 35.000 RONAnul 2021: 523.105 RONAnul 2022: 270.224 RONAnul 2023: 475.000 RONAnul 2024: 1.215.000 RONAnul 2025: 1.274.500 RON

Profit net 2025

+18,1% față de 2024

11.084 RON

2024: 9.388 RON

-5k05k10k15k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: -2.275 RONAnul 2019: -603 RONAnul 2020: 345 RONAnul 2021: 1.844 RONAnul 2022: 3.225 RONAnul 2023: 1.977 RONAnul 2024: 9.388 RONAnul 2025: 11.084 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    10
  • 2023

    Cifra de afaceri
    475 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    270 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    523 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    345 lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -603 lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    0
  • 2017

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,9%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,81Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 81% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
98%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

98% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2020

    Schimbarea denumirii

    ELFARMA COM SRL → GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L.

  4. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2010

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/461/2010.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L.

Este GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. activă?

Da. GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L.?

Cifra de afaceri a GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. în 2025 a fost de 1.274.500 lei (1,27 mil. lei), în creștere cu 4,9% față de 2024.

Ce profit a avut GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. în 2025?

În 2025, GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. a înregistrat un profit net de 11.084 lei.

Ce activitate are GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L.?

Activitatea principală a GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Unde are sediul GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L.?

GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. are sediul social la adresa Cal. Moldovei Nr. 197, Mun. Bacău, Jud. Bacău.

GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GRUP PHARMA LOGISTIC S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].