RadiatăSRL

GRES JABER SRL

Str. Mărăşti Nr. 4, Bl. 22, Sc. A, Ap. 11, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720182

CAEN 1520: Fabricarea încălțămintei

CUI
26055816
Reg. Com.
J33/782/2009
Înființată
1 octombrie 2009
Vechime
17 ani
Cifra de afaceri 2014
398 mii lei
Profit net 2014
-131 mii lei
Angajați 2014
30

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 10.11.2017

Rezumat

Pe scurt

GRES JABER SRL (CUI 26055816) a fost o societate cu răspundere limitată din Suceava, înființată în 2009 și radiată în 2017. Activitatea principală era Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 397.545 lei (-46% față de 2013) și o pierdere netă de 131.286 lei, cu 30 de angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26055816
Nr. Reg. Com.
J33/782/2009
EUID
ROONRC.J33/782/2009
Cod CAEN principal
1520 - Fabricarea încălțămintei
Data înființării
1 octombrie 2009
Vechime
17 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mărăşti Nr. 4, Bl. 22, Sc. A, Ap. 11, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720182

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • GENE••• INS••• IP•••
  • PRISACA••• SOR••• MIHA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

-46,5% față de 2013

397.545 RON

2013: 742.548 RON

0200k400k600k800k20102011201220132014Anul 2010: 142.985 RONAnul 2011: 477.007 RONAnul 2012: 344.892 RONAnul 2013: 742.548 RONAnul 2014: 397.545 RON

Profit net 2014

-363,1% față de 2013

-131.286 RON

2013: 49.908 RON

-200k-100k0100k20102011201220132014Anul 2010: 15.185 RONAnul 2011: 93.615 RONAnul 2012: -108.023 RONAnul 2013: 49.908 RONAnul 2014: -131.286 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    398 mii lei
    Profit net
    -131 mii lei
    Angajați
    30
  • 2013

    Cifra de afaceri
    743 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    33
  • 2012

    Cifra de afaceri
    345 mii lei
    Profit net
    -108 mii lei
    Angajați
    29
  • 2011

    Cifra de afaceri
    477 mii lei
    Profit net
    94 mii lei
    Angajați
    25
  • 2010

    Cifra de afaceri
    143 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    24

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăSlab
-33%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Firma a pierdut 33 de lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,57Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Activele circulante acoperă doar 57% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
156%Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

156% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. 2017

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2016

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2015

    Stare nouă la ONRC: Faliment

  5. Stare nouă la ONRC: Este sub incidența Legii nr. 85/2014

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 2009 - 2013)
  1. 2013

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2011

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/782/2009.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GRES JABER SRL

Este GRES JABER SRL activă?

Nu. GRES JABER SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2017.

Care este cifra de afaceri a GRES JABER SRL?

Cifra de afaceri a GRES JABER SRL în 2014 a fost de 397.545 lei, în scădere cu 46% față de 2013.

Ce profit a avut GRES JABER SRL în 2014?

În 2014, GRES JABER SRL a înregistrat o pierdere netă de 131.286 lei.

Câți angajați avea GRES JABER SRL?

Conform bilanțului pe 2014, GRES JABER SRL a avut în medie 30 de angajați (față de 33 de angajați în 2013).

Ce activitate avea GRES JABER SRL?

Activitatea principală a GRES JABER SRL era Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

Unde avea sediul GRES JABER SRL?

GRES JABER SRL avea sediul social la adresa Str. Mărăști Nr. 4, Bl. 22, Sc. A, Ap. 11, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720182.

GRES JABER SRL are datorii la ANAF?

Nu. GRES JABER SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GRES JABER SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].