GREBTRANS SRL
Str. BISERICII Nr. 758, Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Jud. Mureş, 4328
CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
- CUI
- 13620152
- Reg. Com.
- J2000000691260
- Înființată
- 21 decembrie 2000
- Vechime
- 25 de ani, 10 luni
- Cifra de afaceri 2025
- 12,7 mil. lei
- Profit net 2025
- 1,7 mil. lei
- Angajați 2025
- 18
Situație fiscală (ANAF)
- Activă fiscal
- Plătitoare de TVA
- Înscrisă în RO e-Factura
- Nu figurează cu datorii la ANAF
Stare la Registrul Comerțului
- funcțiune
Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.12.2000
Rezumat
Pe scurt
GREBTRANS SRL (CUI 13620152) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Sîngeorgiu de Mureș, Comuna Sîngeorgiu de Mureș, județul Mureș, înființată în 2000. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12,7 mil. lei (+35% față de 2024) și un profit net de 1,72 mil. lei, cu 18 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Identificare
Date de identificare
- CUI / CIF
- 13620152
- Nr. Reg. Com.
- J2000000691260
- EUID
- ROONRC.J2000000691260
- Cod CAEN principal
- 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
- Data înființării
- 21 decembrie 2000
- Vechime
- 25 de ani, 10 luni
- Formă juridică
- SRL
- Adresă sediu
- Str. BISERICII Nr. 758, Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Jud. Mureş, 4328
Contact
Date de contact
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.
- Telefoane (1)
- 0265••••••
- Email (0)
- -
- Website (0)
- -
- Persoane (1)
- GREBENI••• MAR•••
Bilanțuri
Rezultate financiare
2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor
Cifra de afaceri 2025
+34,8% față de 202412.725.094 RON
2024: 9.438.799 RON
Profit net 2025
+119,7% față de 20241.722.046 RON
2024: 783.699 RON
Evoluție pe ani
2025
- Cifra de afaceri
- 12,7 mil. lei
- Profit net
- 1,7 mil. lei
- Angajați
- 18
2024
- Cifra de afaceri
- 9,4 mil. lei
- Profit net
- 784 mii lei
- Angajați
- 16
2023
- Cifra de afaceri
- 6,4 mil. lei
- Profit net
- 380 mii lei
- Angajați
- 15
2022
- Cifra de afaceri
- 7,0 mil. lei
- Profit net
- 914 mii lei
- Angajați
- 15
2021
- Cifra de afaceri
- 7,3 mil. lei
- Profit net
- 892 mii lei
- Angajați
- 16
2020
- Cifra de afaceri
- 4,9 mil. lei
- Profit net
- 611 mii lei
- Angajați
- 15
2019
- Cifra de afaceri
- 5,3 mil. lei
- Profit net
- 225 mii lei
- Angajați
- 16
2018
- Cifra de afaceri
- 5,6 mil. lei
- Profit net
- 440 mii lei
- Angajați
- 16
2017
- Cifra de afaceri
- 5,6 mil. lei
- Profit net
- 623 mii lei
- Angajați
- 16
2016
- Cifra de afaceri
- 5,7 mil. lei
- Profit net
- 633 mii lei
- Angajați
- 17
Analiză
Indicatori financiari 2025
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,5 lei profit net.
Verde ≥ 5% · roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 91% din datorii.
Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1
58% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60% · roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Istoric
Cronologie
Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
- 2025
Cea mai mare cifră de afaceri din istoric
Cel mai mare profit net din istoric
- 2024
Înscrierea în Registrul RO e-Factura
- 2000
Înregistrarea în scopuri de TVA
Înființarea firmei
Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/691/2000.
În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Răspunsuri rapide
Întrebări frecvente despre GREBTRANS SRL
Este GREBTRANS SRL activă?
Da. GREBTRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Care este cifra de afaceri a GREBTRANS SRL?
Cifra de afaceri a GREBTRANS SRL în 2025 a fost de 12.725.094 lei (12,7 mil. lei), în creștere cu 35% față de 2024.
Ce profit a avut GREBTRANS SRL în 2025?
În 2025, GREBTRANS SRL a înregistrat un profit net de 1,72 mil. lei (1.722.046 lei).
Ce activitate are GREBTRANS SRL?
Activitatea principală a GREBTRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
Unde are sediul GREBTRANS SRL?
GREBTRANS SRL are sediul social la adresa Str. BISERICII Nr. 758, Sat Sîngeorgiu de Mureș, Comuna Sîngeorgiu de Mureș, Jud. Mureș, 4328.
GREBTRANS SRL este plătitoare de TVA?
Da. GREBTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
GREBTRANS SRL are datorii la ANAF?
Nu. GREBTRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Vezi toate datele despre GREBTRANS SRL
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
- Gratuit pentru început
- Fără card necesar
- Acces instant
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].