ActivăSRL

GRAVOR SRL

Str. Preot Simion Cobilanschi Nr. 3, Orş. Gura Humorului, Jud. Suceava

CAEN 2370: Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CUI
24556292
Reg. Com.
J2008001538337
Înființată
3 octombrie 2008
Vechime
18 ani
Cifra de afaceri 2025
333 mii lei
Profit net 2025
-133 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.10.2008

Rezumat

Pe scurt

GRAVOR SRL (CUI 24556292) este o societate cu răspundere limitată activă din Gura Humorului, județul Suceava, înființată în 2008. Activitatea principală este Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN 2370).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 333.424 lei (-12% față de 2024) și o pierdere netă de 133.048 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24556292
Nr. Reg. Com.
J2008001538337
EUID
ROONRC.J2008001538337
Cod CAEN principal
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
Data înființării
3 octombrie 2008
Vechime
18 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Preot Simion Cobilanschi Nr. 3, Orş. Gura Humorului, Jud. Suceava

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0230••••••
  • 0230••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GO••• I••• CĂTĂ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-12,1% față de 2024

333.424 RON

2024: 379.223 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 197.061 RONAnul 2017: 330.103 RONAnul 2018: 367.903 RONAnul 2019: 358.338 RONAnul 2020: 447.180 RONAnul 2021: 510.389 RONAnul 2022: 659.665 RONAnul 2023: 591.787 RONAnul 2024: 379.223 RONAnul 2025: 333.424 RON

Profit net 2025

-23,0% față de 2024

-133.048 RON

2024: -108.173 RON

-200k-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 65.677 RONAnul 2017: 53.034 RONAnul 2018: 54.565 RONAnul 2019: 1.339 RONAnul 2020: 469 RONAnul 2021: 2.360 RONAnul 2022: 109.449 RONAnul 2023: 130 RONAnul 2024: -108.173 RONAnul 2025: -133.048 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    333 mii lei
    Profit net
    -133 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    379 mii lei
    Profit net
    -108 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    592 mii lei
    Profit net
    130 lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    660 mii lei
    Profit net
    109 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    510 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    447 mii lei
    Profit net
    469 lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    358 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    368 mii lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    330 mii lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    197 mii lei
    Profit net
    66 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-40%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 39,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,71Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,71 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
42%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

42% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2008

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/1538/2008.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GRAVOR SRL

Este GRAVOR SRL activă?

Da. GRAVOR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GRAVOR SRL?

Cifra de afaceri a GRAVOR SRL în 2025 a fost de 333.424 lei, în scădere cu 12% față de 2024.

Ce profit a avut GRAVOR SRL în 2025?

În 2025, GRAVOR SRL a înregistrat o pierdere netă de 133.048 lei.

Ce activitate are GRAVOR SRL?

Activitatea principală a GRAVOR SRL este Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN 2370).

Unde are sediul GRAVOR SRL?

GRAVOR SRL are sediul social la adresa Str. Preot Simion Cobilanschi Nr. 3, Orș. Gura Humorului, Jud. Suceava.

GRAVOR SRL este plătitoare de TVA?

Da. GRAVOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

GRAVOR SRL are datorii la ANAF?

Nu. GRAVOR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GRAVOR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].