Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 54,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GRAUR XRAY SRL (CUI 35388224) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Mureș, județul Mureș, înființată în 2016. Activitatea principală este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 493.520 lei (+17% față de 2024) și un profit net de 268.444 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 69.572 lei |
| 2017 | 93.570 lei |
| 2019 | 71.035 lei |
| 2020 | 78.292 lei |
| 2021 | 114.739 lei |
| 2022 | 188.758 lei |
| 2023 | 240.789 lei |
| 2024 | 423.388 lei |
| 2025 | 493.520 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 493.520 | 423.388 | 240.789 | 188.758 | 114.739 | 78.292 | 71.035 | 93.570 | 69.572 |
| Profit net | 268.444 | 203.888 | 142.193 | 122.436 | 69.147 | 52.495 | 20.606 | 21.364 | 28.001 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 134.196 | 218.780 | 328.531 | 65.209 | 101.255 | 155.284 | 20.392 | 73.354 | 101.106 |
| Active circulante | 181.534 | 12.242 | 96.493 | 138.421 | 58.999 | 17.185 | 53.269 | 24.945 | 18.392 |
| Stocuri | - | 1.340 | - | - | - | - | - | 42 | - |
| Creanțe | 175.633 | 4.448 | 18.599 | 104.592 | 13.591 | 7.051 | 7.827 | 10.122 | 6.144 |
| Datorii | 47.046 | 26.894 | 253.498 | 79.747 | 88.760 | 119.734 | 52.815 | 76.695 | 91.297 |
| Capitaluri proprii | 268.684 | 204.128 | 171.224 | 122.676 | 69.382 | 52.735 | 20.846 | 21.604 | 28.201 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 54,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,86 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GRAUR XRAY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GRAUR XRAY SRL în 2025 a fost de 493.520 lei, în creștere cu 17% față de 2024.
În 2025, GRAUR XRAY SRL a înregistrat un profit net de 268.444 lei.
Activitatea principală a GRAUR XRAY SRL este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).
GRAUR XRAY SRL are sediul social la adresa CONSTANTIN ROMANU-VIVU Nr. 8, Ap. 17, Municipiul Târgu Mureș, Jud. Mureș, 540109.
Nu. GRAUR XRAY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GRAUR XRAY SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].