RadiatăSRL

GRANIT CONSTRUCT SRL

Nr. 38A, Et. 1, Ap. CAMERA 4, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
22894920
Reg. Com.
J52/266/2008
Înființată
7 decembrie 2007
Vechime
18 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2020
310 mii lei
Profit net 2020
134 mii lei
Angajați 2020
4

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 23.07.2021

Rezumat

Pe scurt

GRANIT CONSTRUCT SRL (CUI 22894920) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Malu Spart Orș. Bolintin-Vale, județul Giurgiu, înființată în 2007 și radiată în 2021. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2020, arată o cifră de afaceri de 310.137 lei (+4,1% față de 2019) și un profit net de 133.681 lei, cu 4 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22894920
Nr. Reg. Com.
J52/266/2008
EUID
ROONRC.J52/266/2008
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
7 decembrie 2007
Înmatricularea actuală
21 martie 2008
Vechime
18 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 38A, Et. 1, Ap. CAMERA 4, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PAN••• GHEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2020, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2020

+4,1% față de 2019

310.137 RON

2019: 297.923 RON

0100k200k300k400k2008200920102014201520162017201820192020Anul 2008: 23.116 RONAnul 2009: 0 RONAnul 2010: 0 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2015: 29.837 RONAnul 2016: 218.760 RONAnul 2017: 141.722 RONAnul 2018: 286.824 RONAnul 2019: 297.923 RONAnul 2020: 310.137 RON

Profit net 2020

-26,0% față de 2019

133.681 RON

2019: 180.727 RON

-100k0100k200k2008200920102014201520162017201820192020Anul 2008: -3.843 RONAnul 2009: -9.133 RONAnul 2010: 0 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2015: 4 RONAnul 2016: 18.480 RONAnul 2017: -30.808 RONAnul 2018: 163.409 RONAnul 2019: 180.727 RONAnul 2020: 133.681 RON

Evoluție pe ani

  • 2020

    Cifra de afaceri
    310 mii lei
    Profit net
    134 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    298 mii lei
    Profit net
    181 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    287 mii lei
    Profit net
    163 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    142 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    7
  • 2015

    Cifra de afaceri
    30 mii lei
    Profit net
    4 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2010

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2009

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    -
  • 2008

    Cifra de afaceri
    23 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2020

Marjă netăBun
43%Față de anul anterior: în scădere
20162017201820192020

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 43,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăIndisponibil
—
201620182019

Nu se poate calcula: firma nu a raportat datorii în acest an.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
-23%Față de anul anterior: în scădere
20162017201820192020

-23% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (6 evenimente în plus, 2007 - 2015)
  1. 2015

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

  3. Reactivată ca contribuabil de ANAF

  4. 2012

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  5. 2008

    Mutarea sediului în județul Giurgiu

    Nr. Reg. Com. J52/266/2008.

  6. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/3331/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GRANIT CONSTRUCT SRL

Este GRANIT CONSTRUCT SRL activă?

Nu. GRANIT CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a GRANIT CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a GRANIT CONSTRUCT SRL în 2020 a fost de 310.137 lei, în creștere cu 4,1% față de 2019.

Ce profit a avut GRANIT CONSTRUCT SRL în 2020?

În 2020, GRANIT CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 133.681 lei.

Câți angajați avea GRANIT CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2020, GRANIT CONSTRUCT SRL a avut în medie 4 angajați (față de 4 angajați în 2019).

Ce activitate avea GRANIT CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a GRANIT CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul GRANIT CONSTRUCT SRL?

GRANIT CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Nr. 38A, Et. 1, Ap. CAMERA 4, Sat Malu Spart Orș. Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu.

GRANIT CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. GRANIT CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GRANIT CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].